Dłużnik
obligacje
Admin: Bryant Surety Bonds
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jakim sposobem dobrze zarobić na obligacjach

Obligacje to rodzaj papieru wartościowego, jakiego eminent – czyli osoba wypuszczająca je na rynek – stwierdza, iż jest dłużnikiem osoby nabywającej obligacje (obligatariusza), czyli w zasadzie bierze od niego pożyczkę. Ów dokument nakłada na eminenta niektóre specyficzne obowiązki, które powinien spełnić do pewnego czasu – jest to tak zwany pojęcie wykupu, po którym dług przestaje mieć ważnośc – eminent wykupuje wówczas swoją obligację. Obligacje mogą być wpuszczane do obiegu przez bardzo różne podmioty – przykładowo przez Skarb Państwa, czyli obligacje rządowe, spółki (obligacje przedsiębiorstw) lub samorządy – tzw. obligacje komunalne. Z pewnością dobrze mieć świadomość, że kupno obligacji to współcześnie ciekawy sposób na inwestycję – dzięki ich późniejszej sprzedaży można na ich wartości dużo zyskać.
pieniądze, monety
Admin: Ttaaj
Na podstawie: http://www.flickr.com

Gdy nadchodzi czas na spłacenie długów – na czym polega windykacja długów i jak przebiega?

Uzyskanie kredytu w naszych czasach jest wyjątkowo łatwe – bardzo często nie potrzebuje nawet okazania dowodu osobistego czy poręczenia. Dlatego też coraz większa liczba osób decyduje się na skorzystanie z tej opcji podczas nabywania nowych sprzętów, pojazdów i nie tylko. Niestety problem zaczyna się w momencie, gdy nie starczy nam pieniędzy na zapłacenie długu. Na czym polega proces windykacji należności?
firma windykacyjna
Admin: Tori Rector
Na podstawie: http://www.flickr.com

Rozwiewamy obiekcje na temat jednostek windykacyjnych

Niekiedy rozmaite sytuacje zdarzają nam się w życiu. Kiedy nie posiadamy odłożonych oszczędności, a mnóstwo obowiązkowych wydatków się namnożyło, sięgamy po pomoc zaciągając kredyt. Na nieszczęście nie zawsze po pewnym czasie jest je z jakich środków go spłacać. Nie tylko pożyczki, lecz także niezapłacone raty lub też inne pieniężne niuanse przyczyniają się do tego, iż firma windykacyjna zaczyna śledztwo chcąc odzyskać pieniądze, jakie jesteśmy winni.
Karty kredytowe i gotówka
Admin: Sean MacEntee
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jak działają firmy windykujące?

Działalność firm windykacyjnych w znacznej mierze skupia się na kontakcie z dłużnikiem a także sugestywnym namawianiu go do uregulowaniu zobowiązań czy omawianiu spłaty zadłużenia na raty. W odróżnieniu od komorników, obszar przysługujących upoważnień windykatorowi jest stosunkowo mały. Windykator nie ma upoważnień do zajęcia rachunku bankowego trasata, części wynagrodzenia, lub innych rzeczy, będących własnością dłużnika.
usługa faktoringu
Admin: Nguyen Hung Vu
Na podstawie: http://www.flickr.com

Pomocne informacje odnośnie tego co to jest usługa o nazwie faktoring

Faktoring to specyficzny rodzaj realizowania transakcji handlowych ściśle związany z ściąganiem należności. W dzisiejszych czasach wśród biznesmenów często mamy możliwość spotkać się z osobami nieuczciwymi, lub też najprościej ludzi niewypłacalnych. Prowadzenie transakcji z takimi przedsiębiorcami szybko może zaprowadzić nas do takiego stanu rzeczy, kiedy nasza cala działalność związane będzie z ryzykiem niewypłacalności takiej osoby.
finanse
Admin: Global Panorama
Na podstawie: http://www.flickr.com

Windykacja finansów w organizacji

Każde przedsiębiorstwo powinno być jak najlepiej zorganizowane, tak, by wszystkie jego komponenty mogły funkcjonować jak należy. Jedną z koniecznych spraw jest kontrola finansów, przez co możliwe jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia niewypłacalności. Co trzeba wiedzieć o właściwie przeprowadzonej kontroli?
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.