Firma
autokar
Admin: Graham Richardson
Na podstawie: http://www.flickr.com

Potrzebujesz transportu, musisz dowieźć wiele osób w określone miejsce – zobacz, jak to uczynić

Chociaż w dzisiejszych czasach prawie każdy mieszkaniec Polski posiada auto (to już nie czasy PRL-u, kiedy posiadanie Fiata 126p było czymś wyjątkowym), pojawiają się sytuacje, w których jest to niewystarczające. Kiedy 5 siedzeń to zbyt mało. Gdy potrzebuje się samochodu większego, które będzie w stanie pomieścić kilka lub kilkanaście osób. Co wtedy uczynić?
Pożyczka
Admin: frankieleon
Na podstawie: http://www.flickr.com

Nowy atrakcyjny artykuł pieniężny - pożyczka od NetCredit

Pewno nie raz słyszałeś sformułowanie, że „pieniądze nie rosną na drzewie”. Niestety jest to ciężką prawdą i choćbyśmy ogromnie tego chcieli raczej nie będziemy w stanie wyhodować sobie prywatnego drzewka, jakie obrośnie nam pieniędzmi. Co więc uczynić kiedy na swojej drodze napotkasz nieprzewidziane wydatki a Twój budżet nie będzie na to przyszykowany? Eksplodowała rura w domu?
Praca

Jak aktywnie poszukiwać etatu?

Spora ilość osób w naszym kraju ma trudności ze znalezieniem pracy. Jak można jej szukać?
Produkty
Admin: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com

Gdzie odnaleźć posadę dla fachowca od PC-tów?

Posiadamy szczęście żyć w dniach, gdy nie wychodząc z swojego domu moglibyśmy wykonywać działalność dla firmy mającej swą centralę w miejscowości oddalonej o przykładowo paręset kilometrów od nas.
konta bankowe
Admin: Ken Teegardin
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy opłaca się zakładać konto bankowe specjalnie dla założonej działalności? Na które się zdecydować?

Jednoosobowa firma to z pewnością najczęściej spotykany wariant prowadzonej działalności. Można wymienić rzeczywiście sporo plusów prowadzenia tego typu działalności, między innymi łatwość założenia, mniejsze składki ZUS przez pierwsze dwa lata od startu (jeśli jest to pierwsza nasza działalność), a także możliwość swobodnego podejmowania decyzji.Natomiast również taka forma działalności powinna posiadać rachunek w banku.
księgowość
Admin: Alan Cleaver
Na podstawie: http://www.flickr.com

W jaki sposób można się zająć księgowością w mniejszych i większych firmach.

Prowadzenie swojej firmy wiąże się ze sporą liczba najróżniejszych powinności. Po pierwsze istotne są wszelakie zobowiązania względem Urzędu Skarbowego oraz Zusu, które każdy, najmniejszy nawet przedsiębiorca musi opłacać. Lecz przepisy i regulacje prawne które dotyczą ubezpieczeń i podatków bynajmniej nie ułatwiają życia zarówno dużym jak i małym firmom.
biuro
Admin: Christian Schnettelker
Na podstawie: http://www.flickr.com

Podstawowe dokumenty w niedużym przedsiębiorstwie

Każdy kto prowadzi dowolną firmę, nieważne czy usługową czy może wytwórczą, musi nabywać jak też czasami sprzedawać przeróżne dobra. Mogą być to półwyroby, surowce czy inne obiekty niezbędne do prowadzenia firmy. Oczywistością jest, że od wszystkich tych działań uiścić trzeba stosowny podatek (na przykład VAT ale także podatek od dochodu).
finanse
Admin: Global Panorama
Na podstawie: http://www.flickr.com

Windykacja finansów w organizacji

Każde przedsiębiorstwo powinno być jak najlepiej zorganizowane, tak, by wszystkie jego komponenty mogły funkcjonować jak należy. Jedną z koniecznych spraw jest kontrola finansów, przez co możliwe jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia niewypłacalności. Co trzeba wiedzieć o właściwie przeprowadzonej kontroli?
Spotkania biznesowe
Admin: SCA Svenska Cellulosa Aktiebolaget
Na podstawie: http://www.flickr.com

Skuteczne wizytówki to połowa sukcesu

Posiadając działalność gospodarczą, prezesi powinni zaopatrzyć się w odpowiednie wizytówki. Przez nie można w prosty sposób wymienić się kontaktami z przyszłymi klientami. Żeby jednak wyróżnić się spośród wielu ofert, wizytówki muszą być oryginalne i zgodne z założoną koncepcją komunikacji wizerunkowej.
Prawo umów handlowych

Jak uniknąć problemów przed podpisaniem dokumentu - fachowe opiniowanie umów.

Każdy z nas zawarł w życiu niejedną konwencję. Są to umowy świadczenia usług sieciowych, umowy zawarte z telefonistą komórkowym jak i umowy najmu domu. Natomiast ilu z nas przed podpisaniem tej umowy, konsultowało ją z prawnikiem oraz doradcą finansowym?
1 2 3 4
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.