Życie nie zawsze jest usłane różami i nasze stosunki z szefem są w stanie nas doprowadzać do białej gorączki

Niestety czasami jest tak, że nie możemy wytrzymać w pracy. Powodów jest niestety kilka.


Są tacy, którzy mają pracę marzeń. Po prostu wszystko im odpowiada: dojazd, szef, godziny pracy, ludzie z pokoju, zadania i nawet wypłata.
kodeks pracy
Admin: Wawel Service


Szkolenie
Admin: Caro Griffin
Na podstawie: http://www.flickr.com


Tego typu osób jest raczej niewiele, ponieważ cuda nie zdarzają się codziennie. Wiele jest jednak osób, które twierdzą, że mankamenty ich pracy są mało denerwujące, że są w stanie sobie z nimi jakoś poradzić. Czasami jednak sytuacja staje się tak bardzo nieznośna, że trzeba pomyśleć o odwrocie. Najmądrzejszym rozwiązaniem będzie wtedy poszukiwanie nowej pracy. Kiedy w końcu ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do 3 miesięcy (zależnie od tego, jak długo tam pracowaliśmy). Jednak mamy możliwość, by zasugerować przełożonemu rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to dobre wyjście dla tych, którym zależy na czasie albo dla tych, którzy nie są w stanie już wytrzymać pracy w znienawidzonym miejscu. Warto zasugerować szefowi jakąś konkretną datę. Może, ale wcale nie musi się on z nią zgodzić. Warto jednak starać się dojść do kompromisu. Można na przykład zaproponować, że w czasie, kiedy będziemy jeszcze pracować w firmie, wyszkolimy nową osobę na nasze miejsce. Powinniśmy wówczas także wybrać nasz zaległy urlop.
Ważne jest to, by być świadomym tego, że takiego rodzaju porozumienie trzeba zawrzeć na piśmie.

Jeśli bardzo zajmuje Cię opisywana w tym tekście kwestia, to dodatkowo zobacz ofertę na stronie (https://komornikwojtaszak.pl/). Niewątpliwie odnajdziesz tam coś ciekawego dla siebie.

Umowy ustne w żadnym wypadku nie mają mocy prawnej.
2022-08-19 08:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.