Co to jest longboard i w jaki sposób z niego korzystać?

Okres wakacyjny to czas aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. W ostatnich latach wyjątkowym wzięciem może poszczycić się bieganie, które uprawia naprawdę spora liczba naszych rodaków - lecz również i jazda na rowerze.
Temu ostatniemu sprzyja wciąż modernizowana w naszym kraju właściwa infrastruktura dla rowerzystów.


praca
Admin: UC Physiotherapy
Na podstawie: http://www.flickr.com


Coraz większą popularnością, przede wszystkim wśród młodych ludzi cieszy się także jazda na tzw. longboardzie.odsyłam tu fizjoterapiaTo bardzo ciekawa odmiana standardowej deskorolki, jednak znacznie odbiega od niej, jeżeli chodzi o technikę jazdy. Możemy wymienić parę technik jazdy na tej deskorolce - począwszy od downhillu, a więc swobodnym zjeździe ze wzniesienia aż po tzw. freeride, w jakim kładzie się naciskna robienie skomplikowanych ewolucji. Przed tym jednak zanim zdecydujemy się na kupno własnego sprzętu, warto jest wypróbować swoje umiejętności i zasmakować w zabawie na tym sprzęcie. Deskorolka longboard daje absolutnie wyjątkową frajdę z jazdy, przede wszystkim z powodu komfortu użytkowania jak i prędkości, jakie możemy na niej rozwijać (na temat deskorolkach longboard).


rolkami regulowanymi
Admin: Butz.2013
Na podstawie: http://www.flickr.com

W okresie letnim na ścieżkach możemy także spotkać rolkarzy, którzy zaopatrzeni w kaski oraz ochraniacze mkną między rowerzystami. Rolki to interesujący sposób na odrobinę aktywności fizycznej pod gołym niebem.
Gdy dobieramy odpowiedni sprzęt np. własnym dzieciom, warto postawić na rolki regulowane, jakie dają nam swobodę dopasowania rozmiaru sprzętu do rosnącej nogi zmieniającej się długości stopy naszej pociechy. Dzięki czemu nie będziemy zmuszeni kupować co roku nowego modelu, ponieważ dzięki regulacji rozmiaru będą w stanie posłużyć przez kilka lat.
2022-12-15 10:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.