W jaki sposób szukać pracy pracując już na pełen etat?

Zdrowy rozSądek podpowiada, iż lepiej poszukiwać nowej pracy, gdy mamy jeszcze zatrudnienie. Szukanie pracy zajmuje jednakże dużo czasu - analizowanie ogłoszeń, przygotowywanie aplikacyjnych dokumentów, rozmowy kwalifikacyjne.


Wybór
Admin: Tori Rector
Na podstawie: http://www.flickr.com


Inne wiadomości

Opieka nad starszymi ludźmi szansą na zarobek poza granicami Polski

bezpłatny
Admin: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Opiekunowie ludzi starszych niejednokrotnie stanowią dla nich nie tylko wartościową pomoc w codziennych zajęciach, lecz także szansę na zachowanie normalnego życia.
W jaki sposób możemy pogodzić to z codziennymi zawodowymi zadaniami?


Po pierwsze dobrze wykorzystaj czas wolny. Czas przed oraz po pracy, a również w trakcie pracy - podczas gdy masz pauzę, można wykorzystać efektywnie na szukanie. Posprawdzaj nowe anonse, wyślij kolejne dokumenty aplikacyjne, czy też umów się również na kwalifikacyjną rozmowę. Korzystając z przerwy w trakcie pracy miej na względzie, by nie wykorzystywać do owego celu służbowego kompa. Przeznaczanie godzin pracy albo sprzętu firmowego do poszukiwania innego zatrudnienia byłoby uczciwe wobec obecnego pracodawcy. Na szczęście obecnie nie brakuje ofert zatrudnienia. Zatrudnienie znajdzie zarówno inżynier elektronik, informatyk jak też pracownik budowlany.


Jeśli nie spędzasz na co dzień ośmiu godzin za biurkiem, ale w ramach zawodowych zadań pojawiasz się na przeróżnych targach albo konferencjach, spożytkuj ów czas na poznanie różnych osób i zaprezentowanie im się z jak najlepszej strony. Tego rodzaju spotkania mogą być znakomitą sposobnością do nawiązania relacji, jakie zaowocować mogą ofertą pracy, albo chociażby pomocą w szybkim dojściu do odpowiednich osób w konkretnej organizacji.


Jeśli otrzymasz zaproszenie na kwalifikacyjną rozmowę, spytaj czy może ona odbyć się w godzinie lunchu. To coraz częściej spotykana praktyka, a w taki sposób znakomicie wykorzystasz przerwę w ciągu dnia.
2023-01-17 07:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.