Jak uniknąć problemów przed podpisaniem dokumentu - fachowe opiniowanie umów.

Każdy z nas podpisał w życiu niejedną konwencję. Są to konwencje świadczenia usług sieciowych, umowy zawarte z telefonistą komórkowym czy umowy dzierżawy mieszkania. Tymczasem kto z nas przed zawarciem tej umowy, omawiało ją z prawnikiem jak i doradcą finansowym?

Umowy handlowe
Admin: Dan Moyle
Na podstawie: http://www.flickr.com
A więc prawie nikt.

Jeśli myślisz, że informacje w sieci nie są wystarczające, to przejdź do linku (https://www.happytree.com.pl/oferta/archiwizacja-dokumentow/), gdzie znajdziesz dokładne omówienia zagadnień - odnośnik znajduje się tutaj.

Statystycznie co dwudziesty Polak pójdzie po radę do profesjonalisty z branży prawa i finansów. I w tym miejscu robimy pierwszy a także jeden z najważniejszych błędów przed podpisaniem którejkolwiek konwencji.

Naznaczę jeden przykład, jaki wydarzył się naprawdę: zatem dana firma informatyczna podpisała konwencję najmu biura na czas 3 lat. Dodatkowo w konwencji było zanotowane, że nie ma możliwości wcześniejszego rozwiązania konwencji. Po pierwszym roku funkcjonowania firma popadła w zadłużenie i rozpoczęły się problemy powiązane ze spłatami rat czynszu.

To zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące? Kliknij odsyłacz do strony (https://www.forsel.pl/), a przeczytasz informacje na opisywany temat, który niewątpliwie Cię zaciekawią.

Firma starała po dobroci anulować konwencje, niestety nie powiodło się.

Firma oznajmiła upadłość jak i jej aktywa były wyprzedane na poczet spłat długów. Obecnie rozważmy sytuację, jeżeli przed zawarciem konwencji skorzystać z rad prawnika. W dzisiejszych czasach profesjonalne opiniowanie umów to jedna z usług proponowanych przez prawie wszystkie kancelarie prawne. Dla niejednego prawnika wymogiem jest umienie prawa handlowego.

Alicja Radziszewska
Prawo umów handlowych to jeden z postulowanych przedmiotów na studiach prawniczych i tym samym można śmiało zakomunikować, że konwencje handlowe są znane prawnikom na pamięć. Owa porada prawna jak i profesjonalne opiniowanie umów stanowią drobny koszt w stosunku do przychodów (bądź braku strat) poniesionych z przyczyny zapobiegnięcia podpisania konwencji, która oddziałuje na naszą niekorzyść.


Prawo umów handlowych jest to nadzwyczaj złożone prawo, natomiast prócz tego należy posiadać sztukę zrozumienia słowa pisanego, które dość często jest niejasno napisane dla szarego człowieka. Natomiast wydatek kilkuset złotych przed podpisaniem jakiegokolwiek dokumentu jest w stanie nas ochronić (nas i naszych bliskich) przed sankcjami finansowymi oraz prawnymi, jakie są w stanie na nas ciążyć do końca naszego życia.
2019-08-12 07:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.