Czy każdy jest zdolny wykonywać pracę w komornictwie?

Odpowiedź na wyżej zadane pytanie jest niezwykle prosta i brzmi ona „nie”. Nie każdy zdoła wykonywać pracę jako komornik, ponieważ do tego rodzaju pracy potrzeba nie jedynie stosownych kwalifikacji czy wykształcenia ale również wiarygodnych skłonności psychicznych i cech osobowościowych. Pozwolimy sobie jednak lekko bardziej wytłumaczyć ten interesujący temat.

komornik sądowy w pracy
Admin: National Assembly for Wales
Na podstawie: http://www.flickr.com
Komornik jest to urzędnik publiczny, jaki działa przy sądzie rejonowym oraz zajmuje się roszczeniami cywilnymi. Niemniej jednak pośród jego obowiązków znajdują się również inne rzeczy, przykładowo niejeden komornik z Wrocławia zajmuje się tworzeniem spisu inwentarza bądź realizowaniem protokołu stanu faktycznego przed zapoczątkowaniem procesu w sądzie. Według ustalonych zasad komornikiem może zostać osoba, jaka ma obywatelstwo polskie, ma ukończone 26 lat, cieszy się perfekcyjną, wręcz nieposzlakowaną opinią i zachowuje całościową zdolność do czynności prawnych. Osoba taka nie może być także karana bądź podejrzana o popełnienie jakiegoś przewinienia.

Inne wiadomości

Mazury - najlepsze miejsce na wypoczynek

Obecnie mamy bardzo wiele alternatyw wakacyjnych. Za sprawą niedrogich linii lotniczych możemy miło spędzić czas w którejś z europejskich stolic lub resortów morskich. Mocniej ambitni podróżnicy mogą wybrać się lotem międzykontynentalnym do Afryki lub na daleki Wschód. Wielu Polaków z kolei nadal wybiera polskie morze. Lecz to właśnie Pojezierze Mazurskie posiada rzesze zadeklarowanych miłośników, którzy z roku na rok nawiedzają je ponownie. W czym tkwi jego magia? Czy w mieście Mrągowo noclegi są w najlepszym standardzie?


By pracować jako komornik powinno się ukończyć wyższe studia magisterskie na kierunku prawa, oraz także odbyć aplikację komorniczą i bez problemu zdać egzamin. W następnej kolejności osoba taka musi przepracować przynajmniej dwa lata w charakterze asesora komorniczego, dopiero po tym czasie zdoła ona samodzielnie objąć funkcję komornika. Dla zainteresowanych: komornik sądowy z Wrocławia

Niemniej jednak wyuczenie i kwalifikacje to jeszcze nie wszystko. Fach komornika nie jest łatwy, często może być nawet dosyć niebezpieczny, bo komornik ma do czynienia z wieloma rozmaitymi ludźmi, w tym z dłużnikami, jacy mogą czuć się pokrzywdzeni przekazanym osądem sądowym.

biuro komornika sądowego
W niektórych sytuacjach komornik zdoła więc spotkać się z rozmaitymi typami agresji lub innymi nieprzyjemnościami. Powinien więc znamionować się spokojem i inteligencją, nie może to być osoba buntownicza czy też wojownicza. Komornik musi wywiązywać się z każdych zleconych mu zadań, gdyż za swoją profesję odpowiada przed swoimi kierownikami. W związku z tym niezależnie od sytuacji stale musi „robić swoje”, nawet jeśli nie zawsze jest to banalne.
2019-05-31 20:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.