W zdrowym ciele zdrowy duch

Zalecana przez lekarzy dawka aktywności ruchowej potrzebna by zachować zdrowie to od trzydziestu do sześćdziesięciu min. ruchu każdego dnia. Bieganie nie jest jedyną odmianą aktywności sportowej polecaną człowiekowi, który chce dożyć późnych lat w doskonałej kondycji.

Jogging
Admin: Clemens v. Vogelsang
Na podstawie: http://www.flickr.com
Można także pływać, gimnastykować się lub np. wspinać się. Rehabilitanci radzą, aby w swej aktywności ruchowej starać się być jak najbardziej różnorodnym. Mówią, iż najlepsze jest przeplatanie różnego typu dyscyplin, tak by np. dwa dni w tygodniu biegać, 2 dni gimnastykować się w dowolny sposób a pozostała część tygodnia przeznaczyć na zregenerowanie organizmu.

W przypadku kiedy już zdecydujemy się na zróżnicowanie treningu, warto by było tę kwestię drobiazgowo obadać. Wspaniałym rozwiązaniem dla biegających jest jakiś dodatkowy trening aerobowy. Takowy sport (zdrowy kręgosłup wrocław) w możliwie najmniejszym stopniu obciąża organizm. Należy ćwiczyć tak, by płuca mogły nadążyć z dostarczaniem tlenu do gimnastykowanych mięśni. Ponieważ jogging również wlicza się do ćwiczeń tlenowych, należy z tej grupy ćwiczeń zdecydować się na takie, które w większym stopniu trenują odmienne mięśnie niż jogging. Mogą to być np. elementy aerobiku. Aerobik to po prostu gimnastyka przy muzyce.

Co bardzo ważne i praktyczne, aerobik tak samo jak bieganie, jest sportem bardzo tanim. Do jego uprawiania starczy wygodny strój z bawełny i akuratne buty. Biegający w jest już zazwyczaj wyposażony w takowy ekwipunek. Ubrać można przecie sportowe koszulki do biegania oraz buty do biegania jako wygodne obuwie w czasie aerobiku.

Inne wiadomości

Czy własna sala treningowa musi być kosztowna?

Admin: iStock.com
Kiedy nadchodzi jesień i opuszcza nas ochota na spacery warto zastanowić się nad regularnym uprawianiem sportu. Deszczowe dni są bowiem często pretekstem do podjadania między posiłkami, a co za tym idzie- nie trudno jest przytyć kilka kilogramów, których ciężko jest się później pozbyć. Żeby temu zapobiec, warto nabyć do domu urządzenia do ćwiczeń. Nie oznacza to wcale, że powinniśmy wypełnić przyrządami całą powierzchnię mieszkania, jakie znajdziemy w punkcie sprzedaży, zadowolić możemy się częścią z nich.


Przez takie właśnie różnorodne ćwiczenia nasz trening będzie wszechstronny, a przez to będziemy o wiele zdrowsi i umięśnieni. Jeśli ćwicząc zechcemy wyglądać równie dobrze jak zawsze, możemy włożyć akcesoria takie jak popularne chusty do biegania lub czapki do biegania, dzięki czemu mamy możność czuć się bardzo szykownie.
2021-10-14 07:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.