W zdrowym ciele zdrowy duch

Zalecana przez lekarzy dawka aktywności ruchowej potrzebna by zachować zdrowie to od trzydziestu do sześćdziesięciu min. ruchu każdego dnia. Bieganie nie jest jedyną odmianą aktywności sportowej polecaną człowiekowi, który chce dożyć późnych lat w doskonałej kondycji.

Jogging
Admin: Clemens v. Vogelsang
Na podstawie: http://www.flickr.com
Można także pływać, gimnastykować się lub np. wspinać się. Rehabilitanci radzą, aby w swej aktywności ruchowej starać się być jak najbardziej różnorodnym. Mówią, iż najlepsze jest przeplatanie różnego typu dyscyplin, tak by np. dwa dni w tygodniu biegać, 2 dni gimnastykować się w dowolny sposób a pozostała część tygodnia przeznaczyć na zregenerowanie organizmu.

W przypadku kiedy już zdecydujemy się na zróżnicowanie treningu, warto by było tę kwestię drobiazgowo obadać. Wspaniałym rozwiązaniem dla biegających jest jakiś dodatkowy trening aerobowy. Takowy sport (zdrowy kręgosłup wrocław) w możliwie najmniejszym stopniu obciąża organizm. Należy ćwiczyć tak, by płuca mogły nadążyć z dostarczaniem tlenu do gimnastykowanych mięśni. Ponieważ jogging również wlicza się do ćwiczeń tlenowych, należy z tej grupy ćwiczeń zdecydować się na takie, które w większym stopniu trenują odmienne mięśnie niż jogging. Mogą to być np. elementy aerobiku. Aerobik to po prostu gimnastyka przy muzyce.

Co bardzo ważne i praktyczne, aerobik tak samo jak bieganie, jest sportem bardzo tanim. Do jego uprawiania starczy wygodny strój z bawełny i akuratne buty. Biegający w jest już zazwyczaj wyposażony w takowy ekwipunek. Ubrać można przecie sportowe koszulki do biegania oraz buty do biegania jako wygodne obuwie w czasie aerobiku.

Inne wiadomości

Którą odzież trzeba zakupić do biegania i gdzie dobrze jest to uczynić?

mężczyźni podczas biegania
Admin: Georgia National Guard
Na podstawie: http://www.flickr.com
Powszechnie wiadomo, że sport to szczególnie znacząca część naszego życia. Częste praktykowanie wszelkiego typu ćwiczeń ruchowych ma bowiem odpowiedni wpływ na działalność całego naszego organizmu. W związku z takim stanem spraw fundamentalne wydaje się być znalezienie ciekawej aktywności, która pozwoli nam na zachowanie znacznej sprawności ciała.


Przez takie właśnie różnorodne ćwiczenia nasz trening będzie wszechstronny, a przez to będziemy o wiele zdrowsi i umięśnieni. Jeśli ćwicząc zechcemy wyglądać równie dobrze jak zawsze, możemy włożyć akcesoria takie jak popularne chusty do biegania lub czapki do biegania, dzięki czemu mamy możność czuć się bardzo szykownie.
2021-10-14 07:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.