Zakaz jest zakazem konkurencji

Kiedy jesteśmy gdzieś zatrudnieni bywa, że nie mamy za wiele czasu na jakieś inne działania zawodowe. A jak wiemy są osoby, które pracują na więcej niż jeden etat. Czasem myślimy o tym, w jaki sposób one to ogarniają, jak potrafią w tak skrupulatny sposób rozporządzać swoim czasem? Ale sporo ludzi myśli również o tym, czy nie będzie to naruszało dóbr, którejś z firm. Nie chodzi tu o to, że osoba zatrudniona będzie przemęczona, ale o to, że może wykorzystywać rozwiązania istniejące w jednej z firm, w innym przedsiębiorstwie.

dokumenty
Admin: Epicantus
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednak by do takiej sytuacji nie dochodziło przedsiębiorca, który zatrudnia pracownika powinien pomyśleć o podpisaniu umowy związanej z zakazem konkurencji. Czym jest umowa o zakazie konkurencji - opublikował? To umowa, która dokładnie przedstawia niemożność działania na szkodę swojego pracodawcy. Ma ona na celu swoistego typu zobowiązanie się pracownika do tego, że żadna informacja, którą poznał w firmie nie zostanie wykorzystana w jakimkolwiek innym biznesie. Umowa ta może obowiązywać też po rezygnowaniu danej osoby z pracy, jednak tylko przez określony czas. Bardzo istotne jest jednak żeby tego typu umowa została spisana i zostały złożone podpisy przez pracodawcę i pracownika. Tylko oświadczenie pracownika jest w tego rodzaju sytuacji niewystarczające.

Inne wiadomości

Wypowiedzenie umowy o pracę musi okazać się dobrze uzupełnione

dokumenty
Admin: Robert Couse-Baker
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wypowiedzenie umowy o pracę odnajdziemy w sieci.Kiedy jakiejś mamie kończy się urlop macierzyński i z jakiegoś powodu nie pragnie ona wracać do firmy, to należy zadbać o to, by dowiadywała się o kolejnych szansach oferujących jej okazję zostania z dzieckiem w domu.


ZUS Gdy myślimy o tym by założyć firmę mamy bardzo wiele obaw. Boimy się czy na pewno nam się uda. Zastanawiamy się, czy w ogóle pomysł (zobacz zgłoszenia patentowe) jest okej i zaczynamy rozmyślać o wszystkich biurokratycznych kruczkach, które będą nas czekały. Do tego trzeba dodać składki zus dla rozpoczynających działalność - sprawdź kompletną propozycję pod adresem.


umowa
Admin: Victor
Na podstawie: http://www.flickr.com
A te wiele firm doprowadziły do bankructwa. Jednak wysokość składki zus na tej stronie nie musi być wcale duża, wszystko będzie zależało od tego, co wybierzemy. Należy jedynie uzyskać informacje, co i jak i na bank będziemy w stanie wybrać taką wysokość składki ZUS, która nas nie pogrąży. Najsensowniej wybrać się przed rozpoczęciem działalności do ZUS-u i tam uzyskać wszelkie informacje. Najsensowniej dowiadywać się wszystkiego z pierwszej ręki. Oczywiście w sieci uda nam się znaleźć dużo informacji, ale wcale nie muszą okazać się one wiarygodne. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy szukali wiedzy u źródeł. Kiedy już zdobędziemy informacje, będziemy wiedzieli, co robić dalej.
2022-03-05 08:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.