Zakaz jest zakazem konkurencji

Kiedy jesteśmy gdzieś zatrudnieni bywa, że nie mamy za wiele czasu na jakieś inne działania zawodowe. A jak wiemy są osoby, które pracują na więcej niż jeden etat. Czasem myślimy o tym, w jaki sposób one to ogarniają, jak potrafią w tak skrupulatny sposób rozporządzać swoim czasem? Ale sporo ludzi myśli również o tym, czy nie będzie to naruszało dóbr, którejś z firm. Nie chodzi tu o to, że osoba zatrudniona będzie przemęczona, ale o to, że może wykorzystywać rozwiązania istniejące w jednej z firm, w innym przedsiębiorstwie.

dokumenty
Admin: Epicantus
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednak by do takiej sytuacji nie dochodziło przedsiębiorca, który zatrudnia pracownika powinien pomyśleć o podpisaniu umowy związanej z zakazem konkurencji. Czym jest umowa o zakazie konkurencji - opublikował? To umowa, która dokładnie przedstawia niemożność działania na szkodę swojego pracodawcy. Ma ona na celu swoistego typu zobowiązanie się pracownika do tego, że żadna informacja, którą poznał w firmie nie zostanie wykorzystana w jakimkolwiek innym biznesie. Umowa ta może obowiązywać też po rezygnowaniu danej osoby z pracy, jednak tylko przez określony czas. Bardzo istotne jest jednak żeby tego typu umowa została spisana i zostały złożone podpisy przez pracodawcę i pracownika. Tylko oświadczenie pracownika jest w tego rodzaju sytuacji niewystarczające.

Inne wiadomości

Sprzedaż jest na obecną chwilę niezmiernie rozległą dyscypliną, w jakiej szkoli się coraz więcej ludzi

prezes
Admin: Benjamin Linh VU
Na podstawie: http://www.flickr.com
Coraz więcej przedsiębiorstw, które zaczynają działać na rynku, opierają swoją działalność na sprzedaży. Zarówno bezpośrednia, jak i pośrednia forma jest nadzwyczajnie słynna i coraz to więcej ludzi poszukuje zatrudnienia w tej właśnie dyscyplinie. Jest to bez wątpienia ciężka i wymagająca dziedzina, bo na samą sprzedaż składa się sporo elementów, jakie należy opanować, żeby być solidnym sprzedawcą.


ZUS Gdy myślimy o tym by założyć firmę mamy bardzo wiele obaw. Boimy się czy na pewno nam się uda. Zastanawiamy się, czy w ogóle pomysł (zobacz zgłoszenia patentowe) jest okej i zaczynamy rozmyślać o wszystkich biurokratycznych kruczkach, które będą nas czekały. Do tego trzeba dodać składki zus dla rozpoczynających działalność - sprawdź kompletną propozycję pod adresem.


umowa
Admin: Victor
Na podstawie: http://www.flickr.com
A te wiele firm doprowadziły do bankructwa.

Zaabsorbował Cię ten artykuł i musisz znaleźć pokrewne informacje? Kliknij zatem ten odnośnik oraz sprawdź więcej porad pod linkiem (http://www.polnet.pl/pl/drob/systemy_wentylacji/wentylatory/multifan-130)!

Jednak wysokość składki zus na tej stronie nie musi być wcale duża, wszystko będzie zależało od tego, co wybierzemy. Należy jedynie uzyskać informacje, co i jak i na bank będziemy w stanie wybrać taką wysokość składki ZUS, która nas nie pogrąży. Najsensowniej wybrać się przed rozpoczęciem działalności do ZUS-u i tam uzyskać wszelkie informacje. Najsensowniej dowiadywać się wszystkiego z pierwszej ręki. Oczywiście w sieci uda nam się znaleźć dużo informacji, ale wcale nie muszą okazać się one wiarygodne. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy szukali wiedzy u źródeł. Kiedy już zdobędziemy informacje, będziemy wiedzieli, co robić dalej.
2019-09-05 13:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.