Które innowacje czekają nas przy uzupełnianiu PITów w 2015 roku?

Składanie corocznej deklaracji finansowej stało się naszym bardzo ważnym obowiązkiem, którego pod żadnym pozorem nie możemy pominąć. Jego niedopełnienie niejednokrotnie może sprowadzić na nas wyjątkowo dużo nieprzyjemności, dlatego powinniśmy poczynić wszystkie wysiłki, aby do takiej sytuacji nie doszło pod żadnym pretekstem.


podatek
Admin: Robert F. W. Whitlock
Na podstawie: http://www.flickr.com
Duża część z nas przyzwyczaiła się do zjawiska, że wszystkie deklaracje muszą zostać przez nas żmudnie i dokładnie uzupełnione, wielokrotnie sprawdzając przy tym jej zgodność ze stanem faktycznym. Pomimo tego nowy rok dostarczy nam wiele zmian, dzięki którym cała procedura bardzo zauważalnie uprości się. Dla wielu z nas może to stanowić pewne zaskoczenie, niemniej instytucje rządowe nieprzerwanie pracują nad nowymi rozwiązaniami, które mają w swojej istocie wydatnie przyspieszyć i równocześnie uprościć dopełnianie obowiązku rozliczeniowego.


Pierwszą z niezmiernie dużych innowacji, która bez wątpienia rzuca się w oczy to właściwa forma dostarczania dokumentów. Urzędnicy jednoznacznie zmierzają do tego, by PIT 2015 był rozliczany jedynie w formie elektronicznej, co pozwoli nam zaoszczędzić bardzo znaczne pokłady czasu, jak i pieniędzy - Pi-tax.pl. Takie założenie jest dla nas szczególnie komfortowe, bowiem dzięki pomocy specjalnych aplikacji cały proces wyliczania naszych składek zostanie uproszczony.

Niezmiernie interesującym i zarazem innowatorskim pomysłem wydaje się być także przesyłanie wstępnego projektu pit do podatników przez urzędy skarbowe. Na podstawie regularnie przesyłanych danych do odpowiednich urzędów będzie wykonany prototyp naszej rocznej deklaracji
rozliczenie
Admin: Images Money
Na podstawie: http://www.flickr.com
skarbowej. Obywatel po skrupulatnym zapoznaniu się z nią będzie posiadał możność wprowadzenia pewnych zmian.


Takie rozwiązanie jest dla nas ewidentnie komfortowe , bowiem pozwala nam na przeprowadzenie koniecznych korekt w osobistym zakresie. W tym przypadku warto również zwrócić uwagę na fakt, że zostanie usunięta konieczność przygotowania naszego dokumentu od nowa (szerzej). Chociaż dla wielu z nas takie założenie może się wydawać zupełnie nierealne, to być może PIT 2015 będzie wprowadzał dla nas wiele ułatwień. Do skorzystania z nich ewidentnie będą nam konieczne nowoczesne technologie, dlatego warto się z nimi zapoznać.
2020-02-08 08:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.