Sporty zimowe? Z przyjemnością!

Czy zdecydowałeś się już na najlepszy dla siebie sport zimowy? Należy pomyśleć o tym, aby w nadchodzącym czasie nie zapomnieć o sprawności fizycznej. Czipsy przed ekranem telewizora? Taki tryb życia ma same minusy – mięśnie wiotczeją, zaś kondycja słabnie. Oto pomysły na zimową aktywność.

narty
Admin: boogy_man
Na podstawie: www.sxc.hu
Jeszcze parę lat temu, widząc w parku, podążającą przed siebie osobę z kijkami w dłoniach zastanawialiśmy się gdzie zgubiła narty. Ale dziś ten widok nikogo już nie wprawia w zdumienie. Nordic Walking to przede wszystkim systematyczny ruch. A ten jeszcze nikomu nie zaszkodził. Fundamentalna myśl przewodnia Nordic Walking? Zdrowie samo nie przyjdzie – należy je sobie wychodzić. Wystarczą apetyt na przygodę, kije i... podnosimy jednocześnie lewą nogę i prawą rękę. W trakcie aktywnego spędzania czasu z rodziną, znajomymi – podczas zimowych wypadów, możemy zbliżyć się do siebie podczas wspólnych rozmów, omówić tematy z całego tygodnia a jednocześnie dobrze się bawić (użyteczna strona). Nordic Walking to odciążenie kręgosłupa, a jednocześnie wzmacnianie jego mięśni, poprawa zaopatrzenia komórek w tlen, poprawa wydolności serca, redukcja nadciśnienia oraz zwiększenie spalania.

Dla niektórych, zima bez szusowania po stokach nie istnieje. Jazda na nartach to wspaniały sport, który ma dużo plusów, jednak Polacy w ostatnich latach pokochali również snowboard! Jeszcze niedawno, sporo z nas było zdania, że przemierzanie stoku techniką „liścia” to jedynie popisowe tricki dla małolatów. Obecnie to dyscyplina sportowa. W tej dziedzinie sportu, każdy znajdzie coś dla siebie (odwiedź ten link). Wystarczy wybrać odpowiedni styl, aby zapewnić sobie wielką frajdę. Od najbardziej ogólnego, który polega na ślizgu po głębokim puchu, lesie czy otwartych przestrzeniach, po najbardziej wyszukane: freestyle, freeride czy freecarving.

snowboard
Admin: Eelke
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli w naszym miejscu zamieszkania jest lodowisko, nie traćmy chwili i ruszajmy na ślizgawkę. Taka forma ruchu to genialny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Dodatkowo, odpręża oraz kształtuje mięśnie nóg, pośladków i brzucha.

Jeśli szukasz dodatkowych danych na omawiany w tym miejscu temat, to na pewno odnajdziesz więcej pod linkiem (https://zawodtyper.pl/)!

Lodowisko to dobry pomysł zarówno na rodzinny wypad jak i ...romantyczną randkę.
A Ty? Który sport zimowy wybierzesz?
2020-07-04 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.