Sporty zimowe? Z przyjemnością!

Czy zdecydowałeś się już na najlepszy dla siebie sport zimowy? Należy pomyśleć o tym, aby w nadchodzącym czasie nie zapomnieć o sprawności fizycznej. Czipsy przed ekranem telewizora? Taki tryb życia ma same minusy – mięśnie wiotczeją, zaś kondycja słabnie. Oto pomysły na zimową aktywność.

narty
Admin: boogy_man
Na podstawie: www.sxc.hu
Jeszcze parę lat temu, widząc w parku, podążającą przed siebie osobę z kijkami w dłoniach zastanawialiśmy się gdzie zgubiła narty. Ale dziś ten widok nikogo już nie wprawia w zdumienie. Nordic Walking to przede wszystkim systematyczny ruch. A ten jeszcze nikomu nie zaszkodził. Fundamentalna myśl przewodnia Nordic Walking? Zdrowie samo nie przyjdzie – należy je sobie wychodzić. Wystarczą apetyt na przygodę, kije i... podnosimy jednocześnie lewą nogę i prawą rękę. W trakcie aktywnego spędzania czasu z rodziną, znajomymi – podczas zimowych wypadów, możemy zbliżyć się do siebie podczas wspólnych rozmów, omówić tematy z całego tygodnia a jednocześnie dobrze się bawić (użyteczna strona). Nordic Walking to odciążenie kręgosłupa, a jednocześnie wzmacnianie jego mięśni, poprawa zaopatrzenia komórek w tlen, poprawa wydolności serca, redukcja nadciśnienia oraz zwiększenie spalania.

Dla niektórych, zima bez szusowania po stokach nie istnieje. Jazda na nartach to wspaniały sport, który ma dużo plusów, jednak Polacy w ostatnich latach pokochali również snowboard! Jeszcze niedawno, sporo z nas było zdania, że przemierzanie stoku techniką „liścia” to jedynie popisowe tricki dla małolatów. Obecnie to dyscyplina sportowa. W tej dziedzinie sportu, każdy znajdzie coś dla siebie (odwiedź ten link).

Intrygują Cię przedstawiane tu zagadnienia? Jeżeli tak, to kliknij dodatkowo ten link - znajdziesz tutaj ważne informacje (http://www.statkiempotrawie.com/), które także Cię zaciekawią.

Wystarczy wybrać odpowiedni styl, aby zapewnić sobie wielką frajdę. Od najbardziej ogólnego, który polega na ślizgu po głębokim puchu, lesie czy otwartych przestrzeniach, po najbardziej wyszukane: freestyle, freeride czy freecarving.

snowboard
Admin: Eelke
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli w naszym miejscu zamieszkania jest lodowisko, nie traćmy chwili i ruszajmy na ślizgawkę. Taka forma ruchu to genialny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Dodatkowo, odpręża oraz kształtuje mięśnie nóg, pośladków i brzucha. Lodowisko to dobry pomysł zarówno na rodzinny wypad jak i ...romantyczną randkę.
A Ty? Który sport zimowy wybierzesz?
2022-06-03 07:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.