Wakacje w Pieninach - Szczawnica

Jeśli poszukujesz miejscowości, w której będziesz mógł spędzić błogo czas, ale nie lubisz spędzać wakacji obijając się o tłumy innych turystów, mamy dla Ciebie wSPAniałe miejsce.


parki
Na podstawie: http://www.flickr.com


Hiszpania
Admin: Nicolas Raymond
Na podstawie: http://www.flickr.com


Inne wiadomości

Przyjemny wypoczynek w stolicy naszych gór czyli jak odpowiednio zorganizować wyjazd do Zakopanego.

zakopane
Admin: Pawel Pacholec
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli ktokolwiek pomyśli o wypoczynku zimowym w górach to z pewnością na samym początku skojarzy Tatry, razem z ich stolicą czyli Zakopanem. I nie ma w tym nic dziwnego, bo to ta miejscowość właśnie od dawna wygrywa pod względem popularności pośród wszystkich górskich miejscowości. Co roku odwiedzają go setki tysięcy turystów, dla których nie będzie straszne stanie w korkach na trasach dojazdowych, ani brak parkingów, ani wysoki poziom cen.


Szczawnica jest unikalnym miejscem na mapie Polski, daleko od miejskiego gwaru, położonym w górach pienińskich.

Zobacz, co ma praktyczna strona (https://www.coraltravel.pl/library/o_nas/wazne_dokumenty/W_I_T_Wezyr_wer_60_2019_09_20.pdf), którą przeglądasz. Dane, które są na niej zawarte, będą niewątpliwie ważne – kliknij więc tu!

Malownicza okolica mobilizuje człowieka do czynnego spędzania każdej chwili. Zdrowe oraz czyste powietrze dodaje sił witalnych i działa tak, że wolniej się męczymy, ponieważ nasze ciało jest lepiej natlenione. Szczawnica jest położona blisko granicy ze Słowacją, dlatego możliwe że przydarzy się wam przekroczyć granicę bezwiednie. Miejscowość jest idealnym miejscem wypadowym do mnóstwa atrakcji, jakie jedynie oczekują Ciebie - zobacz góralskie domki w Szczawnicy. W Szczawnicy odnajdą się lubiący spływy kajakami, w sezonie zimowym amatorzy narciarstwa oraz miłośnicy pieszych wędrówek po górach. Amatorzy kultury góralskiej również odnajdą swoje miejsce, ponieważ góralskie domki Szczawnica ma tłumnie stojące. Miejscowość ta bowiem jest dokładnie ojczyzną górali sądeckich, którzy do naszych czasów licznie wypasają swoje trzody owiec. Szczawnica szlaki turystyczne ma niesamowicie mocno rozbudowane, bo łączna ich długość wynosi niemal sześćset kilometrów - szlaki turystyczne w Pieninach. Samo miasteczko jest położone w pobliżu Pienińskiego Parku Narodowego, który należy do najpiękniejszych parków w naszym kraju. Dyshonorem byłoby nie powiedzieć o sławnym uzdrowisku, z którego cała Szczawnica jest dzisiaj znana. Unikatowy tutejszy klimat, spowodowany położeniem miasteczka w dolinie rzeki, sprawia iż chorzy prędzej oraz efektywniej powracają do zdrowia. Pijalnia wód mineralnych, jaka działa od niemal pięciuset lat zaprasza turystów do skosztowania odrobiny wód o niesamowitych właściwościach leczniczych.


Bez wątpienia każdy mieszkaniec Polski odnajdzie w Szczawnicy oraz cudnych krajobrazach Beskidu Sądeckiego oraz Pienin coś do czego będzie pragnął powrócić. Okolica jest przepełniona dziką zwierzyną, toteż zatRzymując się w pobliżu lasu, można podglądać dzikie zwierzęta wieczorami bez lunety.
2020-02-14 07:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.