W jaki sposób efektywnie egzekwować zadłużenia od nieuczciwych przedsiębiorstw w Niemczech oraz od czego trzeba zacząć?

Coraz nagminniej krajowe firmy współdziałające z firmami niemieckimi szukają rozstrzygnięć, w który sposób można egzekwować należności względem zadłużonych kontrahentów na terenie Niemiec. Niemieckie firmy częstokroć lekceważą wezwania do zapłaty, jakie przyjmują od polskich partnerów, albowiem wychodzą z domysłu, że ze względu na przeszkody językowe, kilometry oraz różnice kulturowe, długi nie będą egzekwowane.

karty kredytowe
Admin: Sean MacEntee
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli znajdziemy się w podobnej sytuacji, to pierwszym działaniem jest przeprowadzenie działania pozasądowego. To znaczy, że wyznaczony przez nas reprezentant przez niemiecką kancelarię adwokacką zwróci się do osoby z roszczeniem zapłaty należności, zapłaty odsetek, a też zwrotu wydatków adwokackich z działania pozasądowego. W wezwaniu do zapłaty winien być oznaczony dokładny czas do zapłaty należności, wyszczególnienie za jaką usługę jest obciążona zapłata i informację, iż w wypadku braku należności bądź zwłoki, sprawa będzie oddana do windykacji zadłużenia, z czym wiążą się kolejne koszty dla dłużnika.

Inne wiadomości

Radca prawny Rzeszów zawsze nam pomoże

Sąd
Admin: Tori Rector
Na podstawie: http://www.flickr.com
W czym może nam pomóc radca prawny Rzeszów?

Ma szansę się okazać, że mamy jakieś trudy z prawem, a ponieważ w ogóle się na nim nie znamy, to calutka kwestia urasta do rozmiarów olbrzymiego kłopotu. Na szczęście jak się okazuje, chętnie własną wiedzą będzie nam pomagał radca prawny Rzeszów.


Warto wiedzieć, iż windykacja należności w Niemczech jest dla wierzyciela zupełnie darmowe, bowiem wszystkie wydatki zmuszony jest oddać dłużnik. Dłużnicy niemieccy dużo poważniej reagują na dokumenty adwokata z niemieckiej kancelarii aniżeli reakcją na pisma utworzone przez samych wierzycieli bądź polskie firmy komornicze. Wiele spraw zamyka się już na tym pierwszym etapie działania w respekcie przed nieodwracalnościom niemieckich egzekutorów. Więcej szczegółów sprawdzisz tutaj: - strona

Aczkolwiek jeśli działania pozasądowe nie przyniosą oczekiwanego efektu, w takim przypadku powinno się rozpocząć do dochodzenia długu na drodze sądowej. W tym przypadku posiadamy dwie możliwości.

Podoba Ci ten tekst? To świetnie, sprawdź stronę składki zus 2015 pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na podobny temat.

Można dochodzić należności na drodze prawnej w Polsce i egzekwować nadal decyzje w Niemieckich sadach bądź oddać pozew w niemieckim sądzie i egzekwować tam zadłużenia od kontrahenta. Rozsądzają o tym zapisy w umowie oraz międzynarodowa własność polskiego lub niemieckiego sądu. Jednakże nawet wówczas podczas gdy jest ewentualność wyboru między sądem polskim czy niemieckim, z doświadczeń wynika, iż wskazane jest wnosić pozew w niemieckim sądzie mając na uwadze większą sprawność czynności.

pieniądze
Admin: Ttaaj
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli osoba kreująca pozew dostałaby od polskiego sądu Europejski Tytuł Egzekucyjny lub mamy orzeczenie sądu niemieckiego można rozpocząć egzekucję przymusową. Co znaczy zajęcie środków bankowych bądź zajęcie majątku ruchomego za sprawą egzekutora albo zajęcie wynagrodzenia dłużnika czy złożenie zaręczenia za sprawą przysięgi. Trzeba tutaj dodać, że niemieccy egzekutorowie cechują się nieporównywalnie większą skutecznością egzekucyjną aniżeli polscy komornicy a windykacja należności w Niemczech odbywa się dużo sprawniej oraz szybciej.
2019-11-07 07:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.