Co myśliwy winien mieć? – podstawowe informacje

Myślistwo to specyficzna dziedzina, w zależności od kręgów uznawana albo za hobby, albo za sport, albo za rozrywkę. Myślistwo ma ciekawą historię. W odległych czasach polowanie było wręcz niezbędne, by utrzymać siebie i najbliższych.


odwiedź serwis
Admin: tup wanders
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z czasem łowiectwo zaczęło pełnić mniejszą rolę, jednak do dziś jest w różnych rejonach mocno popularne. W co myśliwy powinien się zaopatrzyć?
W pierwszej kolejności istotny jest strój.

Aby zasięgnąć więcej danych na publikowany tutaj temat, polecam pozostałe ciekawe strony.

Odzież myśliwska jak ta 4hunters.pl, powinna być dopasowywana z rozmysłem, jako że wymusza to środowisko, w którym myśliwy najczęściej się obraca. Kontakt z przyrodą, leśnymi i polnymi obszarami, sprawia, że przodującym kolorem stroju w tym przypadku jest khaki i zieleń.

Serdecznie zalecamy te informacje (https://horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/wycieczki-po-polsce/) do przejrzenia. Znajduje się tutaj dużo cennych porad, które warto wykorzystać w swoim życiu.

Taki kolor uwzględniają nie tylko koszule myśliwskie, lecz również spodnie i obuwie. Odzież musi być również wygodna i przewiewna. Nie powinno zbyt uciskać ciała i utrudniać w ten sposób wykonywania czynności.

Z jednej strony musi utrzymywać ciepło, z drugiej natomiast nie dopuszczać do przegrzania ciała. Każdy myśliwy wie, że podczas polowania, zdradza go nie tylko ubiór, ale także zapach. Pocenie się nie jest dobre, dlatego myśliwy musi nosić stosownie przewiewną odzież. Dotyczy to zarówno ubrania wierzchniego, jak i bielizny. Poza tym bardzo ważne jeśli chodzi o strój są odpowiednio dopasowane buty. Powinny być zwłaszcza komfortowe, to znaczy umożliwiać poruszanie się po dowolnym terenie, przyjmowanie różnych pozycji i swobodne bieganie. Równocześnie winno być to solidne obuwie, z grubą podeszwą, odporne na przemakanie, by myśliwy mógł poradzić sobie w każdych, nawet nieprzychylnych warunkach.


W przypadku myśliwego spore znaczenie ma również broń używana do polowania. Są to najczęściej strzelby, z jedną albo z dwoma lufami. Niegdyś używano noże, łuki i kusze. Obecnie poluje się w zasadzie wyłącznie używając broni palnej.
Żadna bron i żaden kamuflaż nie pomoże bez posiadania pożądanych predyspozycji myśliwego. Powinien mieć on bardzo dobre oko i wyostrzone zmysły. Dodatkowo powinien być dobrym strategiem, potrafić zorganizować zasadzkę na zwierza i umiejętnie go wcześniej wytropić. Niektórych umiejętności możemy się wyuczyć, jednak pewne cechy najlepiej mieć wrodzone.
2020-09-10 09:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.