Rynek pracy na Opolszczyźnie

Śmiało można rzec, iż obecny rynek pracy na Opolszczyźnie, a także na terenie kraju jest chwiejny.

Te zawody, które całkiem niedawno cieszyły się zainteresowaniem – obecnie schodzą na drugi plan. Poza tym, nie napawa optymizmem fakt, że w Brzegu zostało rozwiązanych, lub mocno zrestrukturyzowanych sporo dużych firm, które przyjmowały w swe szeregi parę tysięcy pracowników.

Przestudiuj więcej szczegółów w treści (https://www.textura.net.pl/srutowanie-nawierzchni-drogowej) - one rzucą zupełnie nowe światło na ponoszoną w przedstawianym tutaj poście. Zwyczajnie kliknij ten odnośnik.

Co prawda, na ich miejsce powstały nowe, mniejsze firmy, które jednak mogą poszczycić się dobrą pozycją na rynku. Bez wątpienia w bardziej korzystnej sytuacji znajdują się kobiety, które zatrudnień szukają w branżach niespecjalnie uzależnionych od kondycji gospodarki czyli oświata, służba zdrowia czy administracja (to tutaj powstał co dziesiąty etat). (Sprawdź też )
Praca w chmurze
Admin: Dell Inc.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli mowa o mężczyznach, najczęściej wychodzą z własną inicjatywą i otwierają własne działalności, głównie w dziedzinie motoryzacji (aż 90% wszystkich miejsc pracy w opolskim jest w rękach prywatnych właścicieli). Mimo, iż warsztatów samochodowych występuje sporo w obszarze miasta, nie można mówić o braku klientów. Województwo opolskie w dalszym ciągu zajmuje się handlem aut zza granicy, z tej przyczyny tak duże zainteresowanie motoryzacją. Najwięcej etatów czeka na nas w warsztatach samochodowych oraz handlu. Bezustannie pożądaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi oraz osoby związane z opieką ludzi starszych czy ochroną zdrowia. (Nowe oferty ) Profesje te są zawsze na czasie i nie tracą na swej aktualności.


Inne wiadomości

Zagrożenia dla środowiska przyrodniczego, które wynikają z prosperowania kopalni odkrywkowej w Małej Górce.

Kopalnia
Admin: peter castleton
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niedawno wykryte, znaczące złoża węgla brunatnego w gminie Miejska Górka wzbudziły wiele kontrowersji wśród mieszkańców tego rejonu. Mianowicie, do mieszkańców nie dotarły opinie władz gminy, jacy udowadniają, iż wykrycie tak solidnych złóż jest dla Małej Górki czymś nad wyraz korzystnym. Bardziej niż walory dla gospodarki i rozwoju rzucają się albowiem w takim wypadku w oczy spodziewane zagrożenia dla środowiska przyrodniczego, które wynikną z powstania kopalni odkrywkowej w Małej Górce.

Kłopotów ze znalezieniem ofert pracy nie powinni mieć także kierowcy. Rozwijająca skrzydła polska gospodarka (zobacz gospodarka odpadami firmy) opiera się w dużej mierze na eksporcie, co definiuje rosnące zamówienia w branży transportowej. Jeśli mamy zamiar zapoznać się z tematem etatów w Brzegu postanówmy poświęcić trochę czasu na poszukanie ofert w internecie. Wypada jedynie wystukać w wyszukiwarce internetowej frazę: , a być może w tej sposób odnajdziemy naszego przyszłego chlebodawcę. Za chwilę wiosna, a z jej przyjściem prace sezonowe , co za tym idzie niższe bezrobocie.
2021-11-28 08:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.