Rynek pracy na Opolszczyźnie

Śmiało można rzec, iż obecny rynek pracy na Opolszczyźnie, a także na terenie kraju jest chwiejny.


Te zawody, które całkiem niedawno cieszyły się zainteresowaniem – obecnie schodzą na drugi plan. Poza tym, nie napawa optymizmem fakt, że w Brzegu zostało rozwiązanych, lub mocno zrestrukturyzowanych sporo dużych firm, które przyjmowały w swe szeregi parę tysięcy pracowników. Co prawda, na ich miejsce powstały nowe, mniejsze firmy, które jednak mogą poszczycić się dobrą pozycją na rynku.
Bez wątpienia w bardziej korzystnej sytuacji znajdują się kobiety, które zatrudnień szukają w branżach niespecjalnie uzależnionych od kondycji gospodarki czyli oświata, służba zdrowia czy administracja (to tutaj powstał co dziesiąty etat). (Sprawdź też )
Praca w chmurze
Admin: Dell Inc.
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jeżeli mowa o mężczyznach, najczęściej wychodzą z własną inicjatywą i otwierają własne działalności, głównie w dziedzinie motoryzacji (aż 90% wszystkich miejsc pracy w opolskim jest w rękach prywatnych właścicieli). Mimo, iż warsztatów samochodowych występuje sporo w obszarze miasta, nie można mówić o braku klientów. Województwo opolskie w dalszym ciągu zajmuje się handlem aut zza granicy, z tej przyczyny tak duże zainteresowanie motoryzacją. Najwięcej etatów czeka na nas w warsztatach samochodowych oraz handlu. Bezustannie pożądaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi oraz osoby związane z opieką ludzi starszych czy ochroną zdrowia. (Nowe oferty ) Profesje te są zawsze na czasie i nie tracą na swej aktualności.


Kłopotów ze znalezieniem ofert pracy nie powinni mieć także kierowcy. Rozwijająca skrzydła polska gospodarka (zobacz gospodarka odpadami firmy) opiera się w dużej mierze na eksporcie, co definiuje rosnące zamówienia w branży transportowej. Jeśli mamy zamiar zapoznać się z tematem etatów w Brzegu postanówmy poświęcić trochę czasu na poszukanie ofert w internecie. Wypada jedynie wystukać w wyszukiwarce internetowej frazę: , a być może w tej sposób odnajdziemy naszego przyszłego chlebodawcę. Za chwilę wiosna, a z jej przyjściem prace sezonowe , co za tym idzie niższe bezrobocie.
2021-09-03 15:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.