Organizujesz wczasy na własną rękę czy z biurem podróży? Poznaj plusy i wady tych rozwiązań!

Większość z nas nie wyobraża sobie praktycznie zwiedzania świata w inny sposób jak tylko z burami podróży. Okazuje się jednakże, że istnieje całkiem spora grupa ludzi planujących swoje wakacje od początku do końca osobiście - jakie ma to plusy, a jakie wady? Poznaj naszą opinię!


Planowanie wczasów samodzielnie
samolot
Admin: Matt Popovich
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli zdecydujesz się na samodzielne organizowanie wakacji, wtedy oczywiście musisz poświęcić na to znacznie więcej czasu i energii niż na wybór oferty biura podróży. Jednocześnie możesz liczyć na to, że Twoje wczasy będą tańsze niż w przypadku wyjazdu z biurem podróży - zazwyczaj można dostać bilety lotnicze tanie, a nawet bardzo tanie. Cena w biurach podróży natomiast zwykle będzie zwyczajnie sztywna (zobacz więcej). Bilety lotnicze tanie są zazwyczaj w mniej turystycznych terminach, jednak jeśli umiesz dobrze szukać i masz trochę czasu oraz cierpliwości, wtedy oczywiście uda Ci się znaleźć coś fajnego również na wczasy.

Wakacje z biurem podróży
Jeżeli zdecydujesz się na wykupienie wczasów w biurze podróży, wtedy bez wątpliwości nie będziesz musiał się o nic martwić. Nie będzie Cię interesować to, czy właśnie jakiś
samolot
Admin: Benson Kua
Na podstawie: http://www.flickr.com
przewoźnik sprzedaje tanie loty do Chorwacji w interesującym Cię czasie (czytaj dalej na tej stronie). Na dodatek możesz na miejscu liczyć na całkowitą opiekę oraz pakiet różnego rodzaju atrakcji. Niejednokrotnie może również okazać się, iż takie wakacje też nie są kosztowne - na przykład tanie loty do Chorwacji w sezonie wakacyjnym co roku proponuje właściwie każde biuro podróży.


Co zatem wybrać?
Wybór bynajmniej nie jest oczywisty. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i plusy. Wiele zależy od tego, czego dokładnie oczekujesz od swoich wczasów i które kwestie są dla Ciebie najważniejsze. Na szczęście każdy zdecydowanie może w współczesnych czasach wybrać coś dla siebie.
2019-02-22 19:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.