Jarosławiec -super pomysł na udane wakacje nad morzem Bałtyckim!

Jarosławiec to wieś rybacka i rekreacyjno – wypoczynkowa mieszcząca się na Wybrzeżu Słowińskim i Przylądku Jarosławiec. Letnisko leży pomiędzy dwoma popularnymi kurortami nadmorskimi: Darłowem i Ustką.

Plaża, morze
Admin: mmlolek
Na podstawie: http://www.flickr.com
W związku z tym, że Jarosławiec leży na kawałeczku lądu wysuniętym w głąb morza, można cieszyć się tutaj niesłychanie czystą wodą (I klasa czystości) i plażami. W pobliżu nie ma też dużych zakładów przemysłowych i ujść dużych rzek.

Do 2008 r. plaże w Jarosławcu nie należały do najciekawszych i górowały tu głównie odcinki kamieniste. Przeprowadzono tu jednakże prace które miały na celu poszerzenie i zabezpieczenie plaży, a także przywieziono 10 tys. m³ piasku wywodzącego się z Ustki. Wielu z pewnością zaciekawi duże prawdopodobieństwo znalezienia tutaj cudownych okazów bursztynu. Jarosławiec otoczony jest przez sosnowe lasy z między innymi sosną czarną, modrzewiem i daglezją. Cudną częścią tutejszego krajobrazu są klify o długości 2 km i wysokości sięgającej do dwudziestu metrów, a także wydmy porośnięte przez drzewa iglaste i ze sporadycznie spotykanym mikołajkiem nadmorskim. Na klifach mieści się wiele punktów widokowych, z których rozciąga się bajeczna panorama wybrzeża morskiego. Dużą popularnością cieszą się również przejażdżki konne po klifach.

Inne wiadomości

Darłowo - super miejsce na wakacyjny wypoczynek 2014

Morze, Bałtyk
Admin: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Darłowo to słynna miejscowość letniskowa, wielokrotnie wybierana na wczasy nad Bałtykiem. Leży u ujścia rzeki Wieprzy. Posiada dwie główne części: Darłówko i Racisław. Każdy to już teraz planuje odpoczynek może pomału rezerwować pokoje gościnne. Darłowo czeka już albowiem na wczasowiczów.


Najbardziej atrakcyjnym obiektem w Jarosławcu jest latarnia morska z 1829 r. o wysokości 33,3 m. Latarnia jest uprzystępniona do zwiedzania i stanowi najbardziej atrakcyjny punkt widokowy w okolicy. Ciekawymi obiektami w Jarosławcu są także zabytkowe domy o konstrukcji szachulcowej oraz dawna stacja ratownictwa morskiego – element XIX-wiecznej sieci czerwonych szop, aktualnie restauracja. Domy szachulcowe połączone są szlakiem turystycznym „Kraina w kratę”, któremu czaru dodają brukowane uliczki i stylizowane latarnie. W Jarosławcu jest też niewielka przystań, z której w niedługie rejsy wyruszają łodzie turystyczne. Przystań morska dla rybaków obejmuje dalbę wyciągową, plażę do bazowania łodzi, utwardzony plac i akwatorium.

Przypadł Ci do gustu nasz opis? Więc czytaj to tłoooo, co chcesz na nowej stronie, którą z chęcią dla Ciebie stworzyliśmy.

Kolorowe kutry rybackie stanowią nieodłączny, urzekający element krajobrazu jarosławskich plaż. Tutaj można również zakupić świeżo złowioną rybę.

Sporą atrakcją Jarosławca jest aquapark umiejscowiony przy sanatorium Panorama Morska i trzysta pięćdziesiąt metrów od morza Bałtyckiego. Kompleks znajduje się pod gołym niebem i działa od maja do września. W parku wodnym są trzy zbiorniki: basen ze sztuczną falą, basen rekreacyjny i basen wielofunkcyjny - zobacz. Do dodatkowych atrakcji należy tutaj ogrzewana woda, sztuczna rzeka i sztuczna grota z wodospadami. Obok aquaparku znajduje się także SPA, gdzie można skorzystać z zabiegów odnowy biologicznej. Do innych atrakcji należą: korty tenisowe, ośrodki jazdy konnej, boiska sportowe, cyrk, lunaparki, place zabaw i przejażdżki bryczką.

W Jarosławcu są organizowane liczne imprezy plenerowe: biegi, zawody pływania i piłki nożnej, a nawet turnieje szachowe. Do najbardziej znanych należy Ogólnopolski Bieg po Plaży i Neptunalia.

Przez Jarosławiec przelatują dwa szlaki rowerowe. Pierwszy z nich to trasa do Ustki o długości około dwadzieścia osiem kilometrów przebiegająca przez poligon wojskowy, na którym często odbywają się ćwiczenia wojsk NATO. Drugi szlak wiedzie wzdłuż morza, ma długość około dwudziestu kilometrów i prowadzi do Darłówka. W pobliżu Jarosławca znajdują się także dwa przepiękne jeziora przybrzeżne: Kopań i Wicko z zorganizowanymi łowiskami ryb.
2022-05-10 16:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.