Jarosławiec -super pomysł na udane wakacje nad morzem Bałtyckim!

Jarosławiec to wieś rybacka i rekreacyjno – wypoczynkowa mieszcząca się na Wybrzeżu Słowińskim i Przylądku Jarosławiec. Letnisko leży pomiędzy dwoma popularnymi kurortami nadmorskimi: Darłowem i Ustką.

Plaża, morze
Admin: mmlolek
Na podstawie: http://www.flickr.com
W związku z tym, że Jarosławiec leży na kawałeczku lądu wysuniętym w głąb morza, można cieszyć się tutaj niesłychanie czystą wodą (I klasa czystości) i plażami. W pobliżu nie ma też dużych zakładów przemysłowych i ujść dużych rzek.

Do 2008 r. plaże w Jarosławcu nie należały do najciekawszych i górowały tu głównie odcinki kamieniste. Przeprowadzono tu jednakże prace które miały na celu poszerzenie i zabezpieczenie plaży, a także przywieziono 10 tys. m³ piasku wywodzącego się z Ustki. Wielu z pewnością zaciekawi duże prawdopodobieństwo znalezienia tutaj cudownych okazów bursztynu. Jarosławiec otoczony jest przez sosnowe lasy z między innymi sosną czarną, modrzewiem i daglezją. Cudną częścią tutejszego krajobrazu są klify o długości 2 km i wysokości sięgającej do dwudziestu metrów, a także wydmy porośnięte przez drzewa iglaste i ze sporadycznie spotykanym mikołajkiem nadmorskim. Na klifach mieści się wiele punktów widokowych, z których rozciąga się bajeczna panorama wybrzeża morskiego. Dużą popularnością cieszą się również przejażdżki konne po klifach.

Inne wiadomości

Darłowo - super miejsce na wakacyjny wypoczynek 2014

Morze, Bałtyk
Admin: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Darłowo to słynna miejscowość letniskowa, wielokrotnie wybierana na wczasy nad Bałtykiem. Leży u ujścia rzeki Wieprzy. Posiada dwie główne części: Darłówko i Racisław. Każdy to już teraz planuje odpoczynek może pomału rezerwować pokoje gościnne. Darłowo czeka już albowiem na wczasowiczów.


Najbardziej atrakcyjnym obiektem w Jarosławcu jest latarnia morska z 1829 r. o wysokości 33,3 m. Latarnia jest uprzystępniona do zwiedzania i stanowi najbardziej atrakcyjny punkt widokowy w okolicy. Ciekawymi obiektami w Jarosławcu są także zabytkowe domy o konstrukcji szachulcowej oraz dawna stacja ratownictwa morskiego – element XIX-wiecznej sieci czerwonych szop, aktualnie restauracja. Domy szachulcowe połączone są szlakiem turystycznym „Kraina w kratę”, któremu czaru dodają brukowane uliczki i stylizowane latarnie. W Jarosławcu jest też niewielka przystań, z której w niedługie rejsy wyruszają łodzie turystyczne. Przystań morska dla rybaków obejmuje dalbę wyciągową, plażę do bazowania łodzi, utwardzony plac i akwatorium. Kolorowe kutry rybackie stanowią nieodłączny, urzekający element krajobrazu jarosławskich plaż. Tutaj można również zakupić świeżo złowioną rybę.

Sporą atrakcją Jarosławca jest aquapark umiejscowiony przy sanatorium Panorama Morska i trzysta pięćdziesiąt metrów od morza Bałtyckiego. Kompleks znajduje się pod gołym niebem i działa od maja do września. W parku wodnym są trzy zbiorniki: basen - ciekawe system basenowy następna strona - ze sztuczną falą, basen rekreacyjny i basen wielofunkcyjny - zobacz. Do dodatkowych atrakcji należy tutaj ogrzewana woda, sztuczna rzeka i sztuczna grota z wodospadami. Obok aquaparku znajduje się także SPA, gdzie można skorzystać z zabiegów odnowy biologicznej. Do innych atrakcji należą: korty tenisowe, ośrodki jazdy konnej, boiska sportowe, cyrk, lunaparki, place zabaw i przejażdżki bryczką.

W Jarosławcu są organizowane liczne imprezy plenerowe: biegi, zawody pływania i piłki nożnej, a nawet turnieje szachowe. Do najbardziej znanych należy Ogólnopolski Bieg po Plaży i Neptunalia.

Przez Jarosławiec przelatują dwa szlaki rowerowe. Pierwszy z nich to trasa do Ustki o długości około dwadzieścia osiem kilometrów przebiegająca przez poligon wojskowy, na którym często odbywają się ćwiczenia wojsk NATO. Drugi szlak wiedzie wzdłuż morza, ma długość około dwudziestu kilometrów i prowadzi do Darłówka. W pobliżu Jarosławca znajdują się także dwa przepiękne jeziora przybrzeżne: Kopań i Wicko z zorganizowanymi łowiskami ryb.
2021-08-03 07:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.