Dlaczego korzystnie odwiedzić Zakopane oraz okolice? Co ten rejon gwarantuje najlepszego?

Tatry to największe polskie góry, ich charakter jest naprawdę alpejski. Na najważniejszej grani Tatr przebiega granica między Polską a Słowacją, zaś najwyższym szczytem są Rysy. Nie każdy jednak wie, że rzeczywiście najwyższym szczytem jest Kozi Wierch, który znajduje się w okolicy doliny Pięciu Stawów Polskich.

krupówki
Admin: Lukas Plewnia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Miejscem o którym bardzo często myślimy wybierając się w Tatry jest Zakopane. To miasto jest bardzo słusznie nazywane Zimową Stolicą Polski. To nie tylko ośrodek sportów zimowych, jak skoki narciarskie, to też rewelacyjna baza wypadowa na to żeby pochodzić po górach, lecz i wspaniałe miejsce dla narciarzy, którzy w samym mieście, jak i jego najbliższym rejonie wyszukują liczne wyciągi i dobrze przygotowane trasy zjazdowe. Najlepszy przykład to kompleks na Nosalu lub w okolicznych miejscowościach, jak Jurgów lub Białka Tatrzańska - zdecydowanie więcej odnajdziesz pod tym adresem.

Inne wiadomości

Przyjemny wypoczynek w stolicy naszych gór czyli jak odpowiednio zorganizować wyjazd do Zakopanego.

zakopane
Admin: Pawel Pacholec
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli ktoś będzie myślał o wypoczynku zimowym w górach to z pewnością pierwszym skojarzeniem będą Tatry, razem z ich stolicą czyli Zakopanem. I jest to zupełnie zrozumiałe, bo to ta miejscowość właśnie od dawna wygrywa jeśli chodzi o popularność pośród wszystkich górskich miejscowości. W każdym sezonie odwiedzają go ogromne ilości turystów, dla których nie będzie straszne stanie w korkach na trasach dojazdowych, ani brak parkingów, ani wysoki poziom cen.


Nie dziwi więc fakt, że apartamenty w Zakopanem cieszą się nieprzerwaną popularnością. Jeśli pragniemy rezerwować nocleg w Zakopanem na pewno wykonajmy to odpowiednio wcześnie, ponieważ to tak popularne miejsce, że na ostatnią chwilę może być za późno. Z Zakopanego można wybrać się na wycieczkę w góry, najbardziej popularnym szlakiem jest szlak w kierunku Morskiego Oka. To jezioro (fotel wędkarski) górskie umiejscowione w sercu Tatr, jakie jest otoczone przez niezwykłe szczyty Mięguszowieckie. Z takiego miejsca prowadzi szlak na Rysy, jednakże wejście na najbardziej wysoką górę w naszym kraju nie jest proste. To cztery godziny rzeczywiście intensywnego marszu w jedną stronę. Tak więc jak chcemy tam wejść musimy być przygotowani kondycyjnie, a także mieć przy sobie dobre buty trekkingowe
.

góry
W samym Zakopanem jest także bardzo dużo interesujących miejsc do oglądania. Ulica Krupówki albo kolejka liniowo-torowa na Gubałówkę to niezbędne punkty każdej wizyty. Bardzo ciekawy jest też cmentarz na Peksowym Brzysku, w jakim pochowano wszystkich ratowników TOPR, którzy zginęli w okresie służby - poznaj więcej szczegółów. Tego typu miejsce mają także tam zasłużeni dla Zakopanego, czyli pisarze czy poeci. Jednakowoż tak jak wspomnieliśmy we wcześniejszym fragmencie, aby zorganizować sobie Zakopane noclegi trzeba wcześniej zapewnić miejsce, gdyż może być z tym kłopot. Powinniśmy o tym pamiętać, żeby móc w pełni rozkoszować się pobytem w Zakopanem.
2021-09-03 15:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.