Bieganie – sprawdzona metoda na spalenie tłuszczu

Otwierasz szafę i zerkasz ze smutkiem na jeansy, w jakie niegdyś wchodziłaś bez kłopotu? A może chcesz być prawdziwym facetem i krągły brzuszek zmieniać w sześciopak bądź chociaż pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej? Czas więc zacząć ćwiczyć. Jedną z najefektywniejszych form aktywności sportowej jest bieganie. Dzięki porannemu czy wieczornemu joggingowi możesz sprawnie rozprawić się z dodatkowymi kilogramami i znowu z radością spoglądać w lustro.


jogging na plaży
Admin: Thomas Rousing
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zastanawiasz się, ile konkretnie kalorii spala bieganie? Kalorie są zależne od twojej masy ciała, czasu, który przeznaczasz na ćwiczenia oraz długości trasy, jaką zdołasz przebiec.

Jeśli ten wątek jest dla Ciebie atrakcyjny, to kliknij i zobacz, jakie informacje posiada rekomendowana witryna (https://www.skalnik.pl/contigo) - zapewne dane tam umieszczone są równie zajmujące.

Możesz zakupić specjalne narzędzie mierzące ilość spalonych kalorii, a dodatkowo także twoje tętno lub przebiegnięte kilometry albo zainstalować analogiczną aplikację w smartfonie, który zamocujesz do paska i który równie dobrze spełni swoją funkcję- jakie buty do fitnessu.

Średnio spala się w przybliżeniu sto kalorii na km. A spalanie tkanki tłuszczowej to nie jedyny plus joggingu. Biegając pobudzamy swoją przemianę materii na kolejne 3-4 godziny. Do tego formujemy swoją sylwetkę – możemy pozbyć się trzęsącej galaretki z brzucha czy ud i zmienimy ją w mięśnie. Nie będzie to skutek błyskawiczny, ale sukcesywnie ujędrnimy i wygładzimy swoje ciało. Wystarczy ćwiczyć trzy bądź cztery razy na tydzień, a sami spostrzeżemy, iż było warto. Poczujemy także napływ pozytywnej energii, będziemy mieć lepszy humor przez cały dzień oraz łatwiej przeciwstawimy wszystkim przeciwnościom. Oprócz tego w nocy nareszcie ze spokojem uśniemy nie kręcąc się z boku na bok – skończą się kłopoty ze snem i rano wstaniemy pełni wigoru-


bieganie, biegacze
Admin: Ed Yourdon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli bieganie to nie twoja dziedzina, zdecyduj się na inną formę aktywności, dzięki której będziesz się systematycznie ruszać i nareszcie zaczniesz troszczyć się o swoją kondycję. Masz naprawdę dużo możliwości, wystarczy jedynie odrobina ochoty i – najlepiej – kompan, który będzie cię mobilizować, gdy tobie zabraknie sił do wstania z fotela. Osobom długo niećwiczącym poleca się na początku spacery bądź szybkie marsze, by nie zrezygnowali natychmiast z większego wysiłku. Pamiętaj – ćwiczenia to zdrowie. Zacznij już dziś, a niedługo zobaczysz pierwsze pozytywne rezultaty i poczujesz się dużo lepiej.
2022-04-01 09:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.