Uwolnienie zawodu księgowego - na czym dokładnie polega i jakie ma zalety i wady dla klientów.

Przez lata niektóre zawody kojarzone były z niedostępnością i elitarnością, ale równocześnie do ich wykonywania niezbędna była bardzo duża wiedza, jaką niekiedy trzeba było zdobywać latami. W ostatnich latach coraz modniejsza zaczęła być deregulacja, która ma za zadanie uwolnienie niedostępnych dotychczas profesji i zezwolenie ia ich wykonywanie każdego chętnego. Taka deregulacja zaczęła również obowiązywać w zawodzie księgowego, wykonywanie którego przez zmianami poprzedzone być musiało pozyskaniem dużej ilości wiadomości i otrzymaniem zezwoleń.
Rzecz jasna uwolnienie zawodu księgowego, jak wszystkie tego typu decyzje, będzie miało swoich przeciwników i zwolenników. Niektóre osoby biją na alarm, że bardzo zniszczy to rynek usług księgowych i narazi klientów na straty, z kolei inni cieszą się z takiego obrotu sprawy, bo przez deregulację ambitne, młode osoby będą miały szansę zaistnieć w tym zawodzie. Powinno przyjrzeć się wszystkim argumentom za i przeciw, zwłaszcza jeśli się będzie zamierzało korzystać z usług biura księgowego. Zobacz też .

Podstawowym zarzutem przeciwników takiego rozwiązania jest fakt, że za sprawy księgowe wezmą się osoby średnio zorientowane, które nawet mogą nie wiedzieć, jak wygląda deklaracja vat czy co potrzebne będzie, aby uzyskać zwolnienia z vat. Rzeczywiście trochę racji w tym może być, ale w praktyce takie osoby bardzo szybko zostaną sprawdzone przez klientów.

Czy według Ciebie, ten tekst zasługuje na większą uwagę? Jeśli tak, to zobacz także pozostałe rzetelne informacje (www.magdalenagrzeskowiak.pl/prawo-rodzinne/ubezwlasnowolnienie-warszawa.html), które na pewno zadowolą Twoją ciekawość.

Jeśli zauważą oni ich brak profesjonalizmu, to nie będą miały dużych szans na wyrobienie sobie odpowiedniej renomy. Czytaj też .


Inne wiadomości

Nowe możliwości dla składających deklaracje podatkowe za 2016/2017

pit 36
Admin: Tristan Nitot
Na podstawie: http://www.flickr.com
Razem z przybliżającym się finalnym czasem oddania PIT-u do Urzędu Skarbowego duża część petentów zbędnie szarga swoje nerwy spowalniając cały proces.


Klienci po prostu odejdą tam, gdzie proponowane usługi będą na wysokim poziomie, a tym kiepskim pozostanie albo douczenie się, albo zmiana zawodu. Kolejnym argumentem przeciwników będzie obniżanie kosztów. To bardzo się wiąże z argumentem poprzednim, rzecz jasna ci kiepscy księgowi będą proponowali niskie ceny, ale przeważnie jakość ich usług będzie podobna do tych cen. Zobacz składki ZUS do odliczenia Rynek także i to szybko zweryfikuje, akurat przy usługach księgowych klienci na pewno będą woleli, aby wszystko było zrobione tak jak należy, nawet jeśli będą musieli zapłacić za to nieco więcej.
2020-03-22 07:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.