Co można zrobić, jak nasz klient staje się dłużnikiem? Zatrudnić firmę windykacyjną? Czasami to jedyna możliwość

Pozyskanie klienta przy wielkiej konkurencji na rynku jest bardzo trudne, podobnie jak jego utrzymanie. Najprawdopodobniej dlatego tak dużo firm twierdzi, że upomnienie się o zaległą płatność może wystraszyć kontrahenta i spowodować jego odejście do innego dostawcy towarów lub usług.

skąd wziąć pieniądze?
Admin: Andrius Repsys
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niestety takie podejście jest bardzo niebezpieczne, gdyż klient może dojść do wniosku, że nie musi śpieszyć się z zapłatą zaległej faktury (warto zobaczyć ofertę na program do fv) i tym samym opóźnienie zapłaty może przeciągać się w nieskończoność. Musimy pamiętać, że upomnienie się o swoją należność jest normalne i w zgodzie z obowiązującymi w biznesie zasadami. Każda firma powinna mieć zdefiniowane procedury windykacyjne, polegające na reakcji na brak zapłaty już na wczesnym etapie przeterminowania faktury. Polubowna forma windykacji może polegać na bezpośredniej rozmowie z klientem albo korespondencyjnym powiadomieniu go o istniejącej zaległości. Ustalenie nowego terminu zapłaty długu to pierwszy krok do rozwiązania kłopotu z nierzetelnym klientem.

Chcesz odszukać inne podobne materiały? Jeśli tak, ta wskazówka ze strony (https://www.traple.pl/specjalizacje/) jest warta uwagi, ponieważ odnosi się do pokrewnej problematyki.Z kolei niewywiązanie się przez niego z pewnych ustaleń powinno być jasnym sygnałem dla wierzyciela o chęci współpracy klienta. Dalsza współpraca z taką firmą jest ryzykowna, a szczególnie stosowanie wobec niej odroczonego terminu spłaty należności. Jeśli przypomnienia i dobra wola nie są wystarczające trzeba skorzystać z bardziej przekonującego środka, co oznacza wynajęcie firmy windykacyjnej. Firma windykacyjna ma opracowane procedury w sytuacji trudnych klientów, którzy nie za bardzo śpieszą się żeby uregulować płatność, więc możemy oczekiwać dobrych wyników.


Inne wiadomości

Jak działają firmy windykujące?

Karty kredytowe i gotówka
Admin: Sean MacEntee
Na podstawie: http://www.flickr.com
Działalność firm windykacyjnych w znacznej mierze skupia się na kontakcie z dłużnikiem a także sugestywnym namawianiu go do uregulowaniu zobowiązań czy omawianiu spłaty zadłużenia na raty. W odróżnieniu od komorników, obszar przysługujących upoważnień windykatorowi jest stosunkowo mały. Windykator nie ma upoważnień do zajęcia rachunku bankowego trasata, części wynagrodzenia, lub innych rzeczy, będących własnością dłużnika.

Takie procedury windykacyjne najczęściej przebiegają tak właśnie, iż dłużnik ma szansę. Firma windykacyjna chce z nim rozmawiać, przedkładając mu możliwości spłaty długu. Jeśli to nie poskutkuje zastosowuje się bardziej zdecydowane metody. Niestety, jak pokazuje życie, czasami te bardziej stanowcze metody są konieczne, żeby odzyskać dług dla klienta. Mimo to wielu jest klientów, którzy mieli jakieś niespodziewane trudności finansowe, a jak już się polepsza czym prędzej starają się zwrócić dług. Dla takich klientów windykacja nie jest straszna, gdyż początkowe procedury są na tyle łagodne, że dłużnik, jaki ma dobrą wolę i chęć spłaty, zostanie potraktowany partnersko.
2021-04-28 22:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.