Do jakiego rodzaju spraw najbardziej przydatny jest doradca finansowy? W czym nam szczególnie może pomóc?

Doradca finansowy jest po prostu pośrednikiem pomiędzy klientem a bankiem. Klient planuje zyskać korzystny kredyt, natomiast bank udziela go pod pewnymi warunkami. Dzisiaj jest dość duży popyt na tego typu usługi, choćby z tego powodu, że banki wprowadzają dosyć restrykcyjne procedury ofiarowania kredytów.


Niestety, lecz przeciętny klient nie ma tak wiele czasu, żeby odwiedzać każdą instytucję finansową z osobna, w których może przeprowadzić kolejne rozmowy, z jakich wszystko zrozumie i nie będzie miał problemów z weryfikacją tych zagadnień. Dodatkowo taki człowiek może posiadać już jakiego rodzaju kredyty, które również utrudniają skorzystanie z kolejnej pożyczki. Ze wsparciem w takich sytuacjach przychodzi najlepszy niezależny doradca finansowy z Warszawy. Pomoże on wybrać bardzo korzystną ofertę, zarówno pod kątem finansowym, ale także możliwej do zrealizowania przy pamiętaniu o indywidualnej sytuacji kredytobiorcy.

Doradca finansowy opiera swoją pracę na obsłudze klientów, jacy poszukują kredytów. Pierwszy kontakt z klientem służy rozpoznaniu potrzeb konkretnej osoby. W czasie takiej rozmowy doradca dowiaduje się, jakiego typu i w jakiej wielkości pożyczki się oczekuje, na co będą przeznaczone środki z uzyskanego kredytu. W okresie takiej rozmowy mogą padać różnorodne pytania. Doradca więc może zapytać, czy klient (dodatkowe info) zastanawia się nad ofertą kredytów walutowych a może w grę wchodzą jedynie kredyty złotówkowe. Na tym etapie również ocenia się początkowo sytuację finansową klienta, co oznacza, że mogą paść pytania czy klient jest w stanie zabezpieczyć kredyt dzięki hipotece albo poręczycieli.


Kolejne zadania to zaprezentowanie klientowi dokumentów, przy pomocy których bank będzie w stanie zdefiniować zdolność kredytową. Każdy, kto otrzymał kredyt wie, że tu niezbędne są nie tylko zaświadczenia o zarobkach, ale również dokumenty z ZUS, dokumenty z sądu a nawet druki banku, jakie powinniśmy wypełnić, kiedy chcemy dostać kredyt.

To zagadnienie jest dla Ciebie interesujące? To zobacz również podobne wpisy, zawierające równie wciągające informacje na ten wątek.

Doradca finansowy nie tylko przekazuje klientowi najważniejsze wiadomości, jakiego rodzaju dokumenty musimy dostarczyć, ale także jest pomocny przy ich kompletowaniu oraz wypełnianiu. To z pewnością jest duże wsparcie dla każdego, kto chce zdobyć najlepszy kredyt, na jak najbardziej dogodnych warunkach. Taka pomoc jest bardzo ważna
2019-08-03 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.