Co robić, gdy prowadzone przedsiębiorstwo bankrutuje?

Prowadzenie własnej firmy na dzień dzisiejszy jest marzeniem sporej liczby ludzi. Zwłaszcza młodym ludziom bardzo często proponuje się właśnie stworzenie swojej firmy jako sposób na życie. Powinno się jednak pamiętać, że poza szeregiem niezaprzeczalnych zalet taki pomysł związany jest za każdym razem Ze znacznym ryzykiem.


w biznesie
Admin: Kat Veilux
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nawet świetnie zapowiadającym się i funkcjonującym firmom zdarza się upadłość. Sytuacja firmy zależy bowiem od bardzo wielu rozmaitych aspektów, których niespodziewana zmiana może spowodować kryzys. Tego typu załamanie jest sytuacją, na którą właściciel powinien być w miarę własnych możliwości przygotowany. Na chwilę obecną wiele przydatnych danych można znaleźć chociażby w Internecie, gdzie do ściągnięcia są również najróżniejsze dokumenty, poza potrzebnymi oświadczeniami można tam znaleźć chociażby wzór (zobacz jak spisać testament w domu) zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa . W przypadku niestabilnej sytuacji w przedsiębiorstwie trzeba przede wszystkim zachować spokój i przez pewien czas nie podejmować radykalnych kroków.

Ogłoszenie upadłości spółki

W przypadku bardzo poważnego kryzysu w firmie dobrze jest przemyśleć opcję ogłoszenia upadłości. W różnych źródłach można poszukiwać wiadomości w takim przypadku, a na pytanie „jak ogłosić upadłość” odpowiedzi nie w każdym przypadku są proste.

pracownicy podczas spotkania biznesowego
Admin: Dell Inc.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszystko zależy od charakteru firmy, jaką się posiada i jej obecnego położenia. Niezwykle istotną kwestią jest to, czy w przedsiębiorstwie zatrudnieni są pracownicy. Oczywiście dużo łatwiej jest w przypadku firmy jednoosobowej. Gdy jednak ma się pracowników, należy na pierwszym miejscu brać pod uwagę ich prawa.

Upadłość a likwidacja przedsiębiorstwa

W pierwszej kolejności trzeba mieć świadomość, że likwidacja firmy a upadłość to dwie całkowicie odmienne sytuacje. Standardowa likwidacja może być dokonana tylko w sytuacji firm niezadłużonych. W innym wypadku możliwe jest wyłącznie ogłoszenie upadłości. Dobrze jest zatem pomyśleć o upadłości w miarę wcześnie, by nie powiększyć jeszcze zadłużenia. Terminem, z którym należy się zapoznać w powiązaniu z takim procesem jest bankowy tytuł egzekucyjny . Oświadczenie to bowiem stosunkowo często wydawane jest w takich właśnie sytuacjach.
2022-11-29 09:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.