Bazy rodzaju B2C - a więc, bazy konsumenckie "na już" albo na "specjalne zamówienie"

Dosłownie każdy, kto zakłada firmę wie, jak istotne bywa pozyskanie klientów - od tego tak naprawdę z każdym razem zależy cała przyszłość posiadanej przedsiębiorstwo.
podczas szkolenia
Admin: Sebastiaan ter Burg
Na podstawie: http://www.flickr.com


By ich zdobyć możemy wykorzystać bardzo wiele "chwytów", takich jak kampanie telemarketingowe, kampanie zwane "e-mail marketingowymi", czy też kampanie rodzaju SMS, MMS i IVR. Wbrew wszelkim pozorom wcale nie musimy się jednak aż tak bardzo nad nimi rozdrabniać, gdyż by "wprawić je w ruch", wystarczy jedna rzecz, czyli baza typu B2C. Co to jest i w jaki sposób tak naprawdę może nam pomóc?


Wielu nie ma w ogóle pojęcia, iż wchodząc do sieci internetowej oraz korzystając z niej, nasze własne dane bywają skupywane w bazy. Oczywiście słychać na temat tego w telewizji, czy też radiu - mamy możliwość również spotkać na ten temat felieton, przyglądając sieć.

Zaciekawił Cię nasz opis? Jeżeli tak, to przejdź do nowego tekstu i czytaj dalej wypowiedzenie umowy o pracę o tym, co najbardziej Cię ciekawi.

Jednakże zazwyczaj nasza wiedza na ten konkretny temat ogranicza się tylko do tego, iż kiedy podajemy w jakimś miejscu informacje, to dane miejsce je utrzymuje - prawda jednak jest trochę inna. Kiedy zgadzamy się na wykorzystanie naszych danych osobowych na przykład, przy zakładaniu konta w jakimś sklepie internetowym, musimy po zaznaczać pewne konkretne zgody - jedne są w pełni obowiązkowe, inne nie, lecz te pierwsze od pierwszej chwili pokazują, jak bardzo wielu z nas nie czyta ze zrozumieniem. Tak naprawdę wyrażając zgodę na wykorzystanie danych, wiążemy się umową z daną firmą i jej partnerami - innymi słowy przesyłamy informacje dalej. W ten sposób tworzy się tak nazywane bazy konsumenckie, czyli napomknięte B2C.
Takie bazy są mocno ukierunkowane - możemy zakupić jakąś na już określony temat od innych albo i też zlecić stworzenie takiej firmie, która to się w tym zadaniu specjalizuje - dzięki temu uzyskamy informacje ludzi, których to interesuje dany rodzaj produktu czy też usługi.
2022-04-29 09:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.