Bazy rodzaju B2C - a więc, bazy konsumenckie "na już" albo na "specjalne zamówienie"

Dosłownie każdy, kto zakłada firmę wie, jak istotne bywa pozyskanie klientów - od tego tak naprawdę z każdym razem zależy cała przyszłość posiadanej przedsiębiorstwo.


podczas szkolenia
Admin: Sebastiaan ter Burg
Na podstawie: http://www.flickr.com


Inne wiadomości

Jaki pomysł na własną działalność ekonomiczną jest współcześnie opłacalny?

zatrudnienia
Admin: Ministerio de Relaciones Exteriores
Na podstawie: http://www.flickr.com
W nowoczesnych czasach szczególnie wiele mówi się na przedmiot przedsiębiorczości. Organy państwowe czynią wyczerpujące wysiłki aby praktycznie jak najbardziej zachęcić ludzi do zapoczątkowywania prywatnych firm. Trzeba niemniej jednak odnotować, że ryzyko związane ze zrezygnowania z stabilnego etatu jest w tym wypadku bardzo duże.


By ich zdobyć możemy wykorzystać bardzo wiele "chwytów", takich jak kampanie telemarketingowe, kampanie zwane "e-mail marketingowymi", czy też kampanie rodzaju SMS, MMS i IVR. Wbrew wszelkim pozorom wcale nie musimy się jednak aż tak bardzo nad nimi rozdrabniać, gdyż by "wprawić je w ruch", wystarczy jedna rzecz, czyli baza typu B2C. Co to jest i w jaki sposób tak naprawdę może nam pomóc?


Wielu nie ma w ogóle pojęcia, iż wchodząc do sieci internetowej oraz korzystając z niej, nasze własne dane - link tu... - bywają skupywane w bazy. Oczywiście słychać na temat tego w telewizji, czy też radiu - mamy możliwość również spotkać na ten temat felieton, przyglądając sieć. Jednakże zazwyczaj nasza wiedza na ten konkretny temat ogranicza się tylko do tego, iż kiedy podajemy w jakimś miejscu informacje, to dane (strona polecana w temacie) miejsce je utrzymuje - prawda jednak jest trochę inna. Kiedy zgadzamy się na wykorzystanie naszych danych osobowych na przykład, przy zakładaniu konta w jakimś sklepie internetowym, musimy po zaznaczać pewne konkretne zgody - jedne są w pełni obowiązkowe, inne nie, lecz te pierwsze od pierwszej chwili pokazują, jak bardzo wielu z nas nie czyta ze zrozumieniem. Tak naprawdę wyrażając zgodę na wykorzystanie danych, wiążemy się umową z daną firmą i jej partnerami - innymi słowy przesyłamy informacje dalej. W ten sposób tworzy się tak nazywane bazy konsumenckie, czyli napomknięte B2C.


Takie bazy są mocno ukierunkowane - możemy zakupić jakąś na już określony temat od innych albo i też zlecić stworzenie takiej firmie, która to się w tym zadaniu specjalizuje - dzięki temu uzyskamy informacje ludzi, których to interesuje dany rodzaj produktu czy też usługi.
2018-07-04 15:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.