Jakiego rodzaju są najbezpieczniejsze sposoby na archiwizację informacji?

Każdy powinien zachowywać porządek na swym laptopie. Jeśli problem z odnalezieniem informacji dotyczy dużej firmy, to powinna ona zatrudnić fachowca, który będzie archiwizować wszystkie informacje.
W każdej znacznej firmie powinna być prowadzona solidna archiwizacja danych na osobnym nośniku takim jak dodatkowy dysk twardy lub pendrive. Należałoby osobno archiwizować fotografie, filmy lub dane kadrowe. Dane warto podzielić tematycznie i pod względem ich kompresji.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w linku (https://www.mojekonferencje.pl/gdynia/centrum-konferencyjne-morskiego-instytutu-rybackiego)? To oczywiście pokrewna tematyka, zatem z pewnością też żywo Cię zaabsorbuje!

Wykonując kopię, niezłym rozwiązaniem jest ich spakowanie czyli kompresja. Spowoduje to, że pliki będą mniejsze oraz zajmą małą ilość miejsca na nośniku, na którym będą archiwizowane. Kompresując pliki, użytkownik mógłby oszczędzić nawet 60% miejsca, a w co poniektórych przypadkach nawet 90%. Wielu użytkowników nie kompresuje danych, gdyż obawiają się, że utracą one na jakości. Nie ma się wcale czego bać, gdyż pojęcie "kompresji stratnej" po prostu nie funkcjonuje. Wówczas dane (zobacz niszczenie danych osobowych na dyskach) byłyby uszkodzone i nie można by było ich odczytać.


CV
Admin: Laineema
Na podstawie: http://www.flickr.com


Teraz wracają do łask płyty DVD, na jakich można by zapisywać archiwizowane dane. Płyta jest o tyle dobrym wyjściem, że jest ona niewrażliwa na zmoczenie i pole magnetyczne. Zgromadzone na nich dane nie potrzebują przepisywania po jakimś okresie. Oczywiście płytę można wygiąć czy też porysować. Jeśli jednak szanujemy własny sprzęt i chronimy go przed małymi dziećmi, to uszkodzenie płyty przestanie mieć jakieś znaczenie. Zaletą takiego archiwizowania danych może zostać także to, że dane zarchiwizowane na płycie nie będą zainfekowane żadnym wirusem.
Archiwizacja danych na płytach może zająć wiele godzin i informacje z płyty muszą zostać zapisane jeszcze na innym nośniku. Można by także nagrać kilka płyt, jakie zawierają takie same informacje. Jeśli informacje mieszczą się na pendrive, także mógłbyś zapisać je parę razy.
2019-05-31 07:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.