Kupujemy kamerę dla aktywnych

Szaleństwa na desce – w zimie i w lecie – możemy utrwalić na filmie. Nowe możliwości są różnorodne, a za normalnie pieniądze możemy kupić faktycznie profesjonalny sprzęt. Kupując kamerę, zwykle należy wybrać jej zastosowanie. Jeżeli potrzebna jest nam kamera dla aktywnych, trzeba poszukać sportowych modelach.

Wiadomo, że koszt jest najczęściej istotną barierą, ale tutaj także określamy, jak profesjonalny sprzęt wybieramy. Kamera do tworzenia w pewnym sensie portfolio rolkowych ekscesów musi być naturalnie lepsza niż taka, mająca służyć tylko utrwaleniu wyjazdów z przyjaciółmi. Istotne jest to, gdzie zamierzamy pokazywać filmy. Do internetu bez problemu mogą być kamery SD, ale to HD poszerza możliwości – tak jak kamera GoPro Hero 3+ Black .

Kamery sportowe są niewielkie i poręczne, z reguły można wybierać odporne na wodę modele. Wiadomo, że powinniśmy je dopasować do rodzaju dyscypliny sportowej. Inną kamerę kupią snowboardziści, a inną motocykliści. Kamera ma mocowanie (lina nierdzewna - sprawdzony sposób) do kasku, przy górskich wyczynach bez wątpienia musi być wytrzymała.

Kamera GoPro Hero3
Na podstawie: http://kamerynakask.pl/
Oczywiście typ mocowania ma tu spore znaczenie, bo kamery dla narciarzy z kolei przypinamy do okularów. Do sportów samochodowych i motorowych idealnym rozwiązaniem wydaje się kamera GoPro HD HERO2, jednak na deskę możemy wybrać już coś zdecydowanie innego. Sportowe sprzęty do filmowania są wstrząsoodporne, można wybrać te szerokokątne – specjalnie do szerokich kadrów. Oferta jest spora (szerzej tutaj: ).

Kamery sportowe nie muszą być jednak zaprojektowane dla amatorów, dlatego też są skierowane do wielbicieli mocnych wrażeń i nietypowych sportów. Trudno ukryć, że producenci często koncentrują się głównie na tym, że fajne nagrania to te, pełne dynamicznych ujęć. Wtedy też nie widać pomyłek i ewentualnych wad, bo chodzi o samo wrażenie. Warto też kupować kamery z opcjami oznaczenia trasy, przy pomocy GPS-a, wbudowanego w kamerę. Wybór może zależeć od ograniczeń cenowych, dlatego że niektóre kamery faktycznie skierowane są tylko do hobbystów.
2019-12-24 07:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.