Wakacje, gdy w końcu się zaczną, warto spędzić w miejscu atrakcyjnym turystycznie

Na szczęście takich miejsc jest pod dostatkiem w Polsce. Pewnym problemem może być odległość od miejsca zamieszkania i preferencje związane z formą odpoczynku. Wiele osób lubi wypoczywać spacerując w górach, drudzy zdecydowanie preferują kąpać się w Bałtyku.


Kołobrzeg
Admin: Maurizio Costanzo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zapewne wszyscy na zawołanie umieją podać ogromną liczbę nazw miejscowości turystycznych. Choćby pierwsze przychodzące na myśl, stolica Tatr czyli Zakopane hotel w górach oraz znane uzdrowisko, Krynica Morska nad morzem. Albo na przykład Szczyrk w górach i Kołobrzeg nad morzem. Dałoby się tak wymieniać bardzo długo. Warto poznać przynajmniej niektóre z wymienionych miejsc.

Dalej skrótowa charakterystyka ciekawszych dwóch z wymienionych. Szczyrk to mała miejscowość na południowym zachodzie Polski, nieopodal Żywca. Nieco ponad 40 lat temu Szczyrk nabył prawa miejskie, jednak od dawna uznawano go za stolicę narciarską w tym regionie. Jednak nie tylko w zimie jest tam pięknie i ciekawie. Latem przyciągają nieopisane widoki na rozlicznych trasach turystycznych albo możliwość obejrzenia na własne oczy zespołu narciarskich skoczni Skalite czy jazdy najdłuższą kolejką krzesełkową na Skrzyczne.


morze
Admin: Laura Camp
Na podstawie: http://www.flickr.com
Należy nadmienić, że Szczyrk posiada niedawno powstały obiekt sportowy, gdzie przez cały rok organizowane są treningi przed zawodami. Dla pragnących spokojnie kontemplować, atrakcją będą zabytkowe obiekty sakralne liczące już ponad 100 i 200 lat. Kto chciałby wybrać się na północ Polski, z pewnością powinien odwiedzić Kołobrzeg.

To malownicze miasto, które jest zarówno miastem portowym i miejscowością uzdrowiskową, położone jest w zachodniej części wybrzeża, w pobliżu Koszalina. Kołobrzeg jest jednym z większych naszym kąpieliskiem. Duże i zadbane plaże przyciągają spragnionych plażowiczów a zadbana strefa wypoczynku w postaci kompleksu sportowego w Dźwirzynie oraz sieci tras dla rowerzystów zachęcają do beztroskiego spędzania czasu. Fani okładów z borowiny oraz spragnieni źródeł mineralnych również znajdą tu coś dla siebie.
2020-12-24 22:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.