Kraków lub Warszawa - najbardziej popularne miejscowości

Do najpopularniejszych dużych miast w Polsce, co roku zwiedzanych przez setki tysięcy odwiedzających, zalicza się Kraków oraz Warszawa. Stolica wiadomo, jest największą miejscowością w Polsce, tam właśnie mają swoje siedziby wszystkie duże koncerny i firmy.


Ale oprócz tego oferuje dużą ilość interesujących turystycznych atrakcji i miejsc. Z całą pewnością warty odwiedzenia jest Królewski Zamek, Ogród w Łazienkach i najwyższy budynek w mieście, ale pamiętać też trzeba o licznych galeriach i
Krakowski plac
Admin: traveljunction
Na podstawie: http://www.flickr.com
historycznych miejscach. Przebywając trochę więcej w stolicy można też odwiedzić Centrum Kopernika, w którym można się wiele dowiedzieć o otaczającym nas świecie.

Sprawdź szczegóły w linku (https://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-ameryce/kuba), odnajdziesz tam jeszcze dokładniejsze dane, które z pewnością również będą dla Ciebie ciekawe.

Kraków z kolei, będąc dawną stolicą królów, jest pełny zabytkowych miejsc i budynków. Krakowski Rynek razem z Sukiennicami i Kościołem Mariackim jest uznawany za jeden z najpiękniejszych na świecie, a tak naprawdę to tylko niewielki fragment krakowskich atrakcji. Bezwzględnie obejrzeć także trzeba Wzgórze Wawelskie lub przespacerować się uroczymi ulicami Kazimierza (jedziesz do Krakowa? sprawdź ).

Wybierając się do Krakowa lub Warszawy warto wcześniej zastanowić się nad zarezerwowaniem miejsca do spania. Co prawda oba te miasta dysponują obszerną bazą różnych noclegów, to oprócz tego ilość odwiedzających także mała nie jest, i okazać się może, że na następny dzień może nie udać się nic zarezerwować.

Noclegi Kraków są niezwykle różnorodne i dopasowane do możliwości wszystkich odwiedzających to miasto. Bez problemu można więc znaleźć hotele o najwyższym standardzie, wygodne apartamenty, a także najtańsze pokoje w hostelach dla najmniej wymagających gości. Warszawa jeśli chodzi o noclegi również ma dużo do zaproponowania, w tej miejscowości największym zainteresowaniem będą się cieszyć wszystkie hostele i hotele. Pośród firmowych pracowników, którzy regularnie muszą tam przyjechać duże wzięcie mają również apartamenty Warszawa, ich dużym plusem jest to, że są mieszkaniami z kompletnym wyposażeniem, dzięki czemu doskonale nadają się na kilkudniowe delegacje.
2021-01-16 08:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.