Dokąd najchętniej wyjeżdżamy? Jakie mamy podróżnicze kierunki? Co preferujemy?

Polska turystyka gwałtownie zmienia swe oblicze. Nie licząc podróży o charakterze typowo turystycznym a także wycieczek na kilka dni, coraz większe znaczenie posiadają tu wyjazdy służbowe. Dokąd i w jakim celu zazwyczajj podróżujemy? Na jakie elementy zwracamy szczególną uwagę podczas poszczególnych wyjazdów? Oto najpopularniejsze cele i kierunki naszych podróży.
Basen
Admin: eu -
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wyjazdy o typowo turystycznym profilu są w czołówce. Podczas nich stawiamy po pierwsze na te miejsca, w których możemy znakomicie odpocząć a także korzystać z licznych atrakcji. Chętnie relaksujemy się w światowych kurortach, korzystając w ich przypadku z ofert biur podróży. Samodzielne wyjazdy cieszą się z kolei największym zainteresowaniem w chwili, kiedy planujemy spędzić wakacje w Polsce. Wybieramy tu najchętniej góry, np. Tatry, Bieszczady lub Sudety. Na ich obszarze nie brak atrakcji a także miejsc, które sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. Lubimy także rodzime wybrzeże, a wczasy (Polecam wczasy odchudzające w górach) nad Morzem Bałtyckim od lat są niezwykle modne, jak pobierowo kwatery. Pamiętajmy też o dzieciach w trakcie podróży! Wypada czasami zabrać ze sobą łóżeczko turystyczne, gdyż niektóre hotele nie zapewniają go -
Rodzinny urlop
Admin: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Ale wyjazdy, to nie tylko podróże rodzinne z dziećmi - . Na przestrzeni ostatnich lat bardzo często wybieraną formą turystyki stają się dla Polaków również wyjazdy służbowe. Ich celem bywają tal sąsiednie kraje, jak i miasta polskie, w których gospodarka rozwija się bardzo prężnie. Wyjazdy służbowe wiążą się są związane z innowacyjnymi inwestycjami, są też okazją na nawiązywanie kolejnych kontaktów. Są one także zazwyczaj związane z udziałem w szkoleniach jak również w konferencjach, które w świetle rodzimego biznesu zajmują coraz ważniejsze miejsce. Wyjazdy służbowe wiążą się z poważnymi przemianami w turystyce.

Jest to widoczne szczególnie w wizerunku hoteli, które coraz częściej nastawiają się na obsługę gości związanych z biznesem. Tworzą się też nowe ośrodki zebraniowe oraz sale, w których biznesmeni mogą się spotykać w wyjątkowo dobrych warunkach. Podróże służbowe, które stają się coraz bardziej rozpowszechnione, zmieniają również oblicze komunikacji. Określone bilety lotnicze dla biznesmenów oraz firmy trudnią się wynajmem samochodów na czas takiej wyprawy to tylko te najważniejsze udogodnienia, z których podróżujący biznesmeni chętnie korzystają.
2022-10-06 07:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.