Prawo stanowi, że rezerwy szacuje się w uzasadnionej, wiarygodnie oszacowanej wartości. Nie pokazuje natomiast rzeczowych sposobów wyceny zasobów. Wielkość, na którą ustanawiana jest rezerwa, winna być jak najbardziej stosownym szacunkiem nakładów nieodzownych do spełnienia istniejącego obowiązku na dzień bilansowy, to znaczy wielkością, jaką jednostka zapłaciłaby w ramach wypełnienia obowiązku na dzień bilansowy, czy też uiściłaby na rzecz strony trzeciej w zamian za przejęcie na siebie obowiązku w tym terminie.

Admin: Martin Pulaski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wycena rezerw uwzględnia ryzyko i wątpliwość, z metodyką wyceny można zapoznać się na stronie: . Jednostki gospodarcze tworzą zasoby z rozmaitych tytułów, często jako rezultat obowiązku legislacyjnego.
Interesujący tekst? Jeżeli tak, kliknij tutaj - w najświeższym tekście (
http://certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-higieniczny.html) z pewnością wyszukasz coś niebanalnego, zatem ten odnośnik powinien okazać się dla Ciebie wartościowy.
Definiowanie wartości rezerw, ze względu na ich niepewny obszar i
towarzyszące im niebez
pieczeństwo,
związane jest z zapowiedziami, szacunkiem, charakteryzowaniem prawdopodobieństwa, uwzględnianiem wielu informacji aktualnych i przeszłych. Często do oceny rezerw przedsiębiorstwa muszą stosować zagmatwane strategie wyceny oparte na wielu domysłach.
Odprawy emerytalne to jednorazowe, powszechne świadczenie finansowe, które należy się pracownikowi spełniającemu okoliczności uprawniające do renty z tytułu niezdatności do
pracy, albo emerytury, którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem na rentę, albo emeryturę - możesz o tym poczytać tu: . Należy
się ona również pracownikowi odchodzącemu na wcześniejszą emeryturę. Zatrudniony, który przyjął odprawę, nie ma prawa drugi raz zyskać do niej prawa.