Przykładowe zalety outsourcingu ludzi do pracy, w jakich przypadkach takie rozwiązanie się sprawdza.

Marzeniem większości pracujących jest umowa na czas nieokreślony z pełnymi składkami, rzecz jasna w odpowiedniej wysokości. Lecz w dalszym ciągu jest sporo osób, które z jakiegoś powodu takiej umowy nie posiadają. Niekiedy wynikało to będzie ze specyfiki lokalnego rynku pracy, gdzie po prostu nie istnieją możliwości na to, aby zdobyć stały etat.

rozmowa kwalifikacyjna
Jest też sporo osób, który sobie cenią niezależność i swobodę, i po prostu nie chcą się wiązać. Wolą one świadczyć pracę na swoich warunkach, wykonując zlecenia czy różnego rodzaju projekty, bez konieczności codziennego wstawania do pracy. Oczywiście taki model pracy może się wiązać z tym, że przez jakiś czas można nie mieć żadnego zajęcia, a potem będzie trzeba robić dużo więcej niż zwykły etat.

Taka sytuacja ma na przykład miejsce w budowlance. Między wiosną a jesienią ludzie z tej branży raczej na brak pracy nie muszą narzekać. Jednak zima to taki okres roku, że z ilością zajęć różnie bywa, dlatego też często się zdarza, że w tym czasie większa liczba pracowników może mieć przymusowy urlop.

Inne wiadomości

Co zrobić, aby korzystnie wpłynąć na efektywność sprzedaży? Zajęcia, które uczą ciekawych metod sprzedaży

praca grupowa
Admin: COD Newsroom
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aby zapewnić firmie prawidłowe funkcjonowanie należy postarać się o odpowiednią motywację kadry. Na efektywność sprzedaży mają także wpływ regularne szkolenia dotyczące danej oferty oraz sposobu obsługi klienta. Gwarantując pracownikom interesujące szkolenia możemy pomóc im w rozwijaniu umiejętności sprzedażowych, co doskonale wpłynie na wynik całego zespołu.


Aktualnie coraz popularniejszy pośród firm w naszym kraju jest outsourcing kadr . Tu również przede wszystkim jest on wykorzystywany w firmach, w jakich jest sezonowość. Na przykład branża handlowa i spedytorska zaczyna potrzebować zwiększoną ilość pracowników w grudniu. Taki okres trwa kilka tygodni, i wówczas wiele firm zwiększa zatrudnienie nawet o kilkadziesiąt procent, lecz nie zatrudniając tych ludzi na stałe.

mężczyzna przy komputerze, praca
Admin: AlphaLab Startup Accelerator
Na podstawie: http://www.flickr.com
W takich przypadkach całą obsługą pracowników, ich szukaniem, umowami i pensjami będzie się zajmować zatrudniona do tego celu agencja pracy szczecin, a firma wynajmująca kadrę będzie się z kolei rozliczać z tą agencją. Dla firm potrzebujących na przykład zwiększoną ilość pracowników w pewnych okresach czasu jest to bardzo dobre rozwiązanie (ciekawy artykuł). Nie musi się w takim przypadku martwić ani o poszukiwania tych ludzi, ani o ich zatrudnianie, wystarczy złożyć zapotrzebowanie w agencji, a wszystkimi sprawami związanymi ze znalezieniem odpowiednich ludzi będzie się już zajmować jej pracownicy.
2018-06-21 20:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.