Jak wygląda wstępny instruktaż BHP

Szkolenia BHP to nierozdzielny fragment działania firmy. Chlebodawca nie ma prawa bowiem dopuścić do pracy pracownika, jaki nie posiada zadowalającej znajomości przepisów a także zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
Wstępne szkolenia BHP organizowane są przed przyjęciem pracownika do pracy.

Jeżeli ciekawią Cię opisane w tym tekście kwestie i masz chęć zobaczyć większą ilość informacji na tego typu temat - wejdź tu wynajem długoterminowy samochodów dostawczych!

Ich nadrzędnym celem jest dostarczenie pracownikowi informacji a także umiejętności koniecznych do realizowania pracy z uwzględnieniem regulacji i zasad bezpieczeństwa i zaznajomienie pracownika z zagrożeniami następującymi na danych stanowiskach pracy. Wstępne szkolenie BHP zawiera m.in. szkolenie ogólne a także szkolenie stanowiskowe. Instruktaż ogólny musi być przeprowadzony w taki sposób, by zapoznać pracownika z przepisami BHP opublikowanymi w Kodeksie pracy, w obowiązującym pracowników konkretnej firmy regulaminie pracy i z regułami udzielania pierwszej pomocy (poznaj firmę Gemmar). Szkolenie ogólne z reguł BHP odbywają: nowo zaangażowani pracobiorcy, żakowie - praktykanci i uczniowie szkół zawodowych zatrudnieni celem praktycznej nauki rzemiosła. Szkolenie to powinno być przeprowadzone koniecznie przed dopuszczeniem pracownika do pracy.
bhp
Na podstawie: pixabay.com


Inne wiadomości

Z jakiego powodu dochody spółki nie mówią o jej rzeczywistej sytuacji materialnej?

budynek szkoły
Na podstawie: flickr.com
Każdy biznesmen chce, żeby obroty w jego firmie były duże. Hipotetycznie rzecz ujmując nie odzwierciedlają one rzeczywistej sytuacji materialnej spółki, ponieważ nie uwzględniają wszystkich kosztów prowadzenia działalności.


Instruktaż stanowiskowy odbywa się na stanowisku pracy, na jakim pracownik będzie pracował. Ma na celu zapoznanie pracownika z zagrożeniami występującymi na tymże stanowisku, sposobami ochrony przed zagrożeniami i sposobami bezpiecznego wykonywania pracy. Winien obejmować on następujące kroki: rozmowę wstępną szkoleniowca (przykładowo mistrz) z pracobiorcą, pokaz a także objaśnienie przez instruktora wszystkich czynności, które ma wykonywać zatrudniony na danym stanowisku pracy (zobacz ile zarabia psycholog) z zachowaniem bezpiecznych sposobów pracy, próbne wykonanie czynności przez pracobiorcę i ewentualna ich korekta przez instruktora, samodzielna praca pracobiorcy pod dozorem instruktora.

Instruktaż stanowiskowy musi być zakończony egzaminem wiadomości z obszaru bezpiecznego realizowania pracy. Pozytywne zdanie takiego egzaminu to podstawa do dopuszczenia pracownika do pracy na wyznaczonym stanowisku . Okres trwania owego instruktażu musi być uzależniony od przygotowania zawodowego pracownika, uprzedniego stażu pracy oraz typu pracy jak też zagrożeń występujących na stanowisku pracy, na którym pracownik ma być zatrudniony.


Jak znaleźć firmę szkoleniową proponującą instruktaże BHP? Nic trudnego, wystarczy w swój pecet wbić: usługi bhp Warszawa czy kursy bhp Warszawa.
2021-01-28 13:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.