Jakiego rodzaju kwalifikacje musi posiadać kandydat na miejsce menadżera do spraw logistyki?

Czy wiesz, że do niedawna ani jedna uczelnia nie miała specjalnego wydziału, jaki powinien uczyć specjalistów ds. logistyki? Na tym etacie zatrudniano zatem osoby o jak najbardziej zbliżonych umiejętnościach oraz odpowiednim doświadczeniu.


Transport i logistyka
Admin: Luke Lawreszuk
Na podstawie: http://www.flickr.com


Osoby, jakie nie posiadały kierunkowego wykształcenia, powinny były mieć między innymi doświadczenie w funkcjonowaniu własnej spółki, w działaniu buchalterii i były zatrudniane na etacie pod nazwą logistics manager. Obecnie wiele uczelni o profilu ekonomicznym prowadzi studia podyplomowe z zakresu logistyki. Wspomniany menedżer jest zatrudniany w różnego rodzaju korporacjach z branży spedycyjnej, kosmetycznej albo przykładowo transportowej. Do jego obowiązków należałoby nadzorowanie nad pionami logistyki. Ma to monumentalne znaczenie w firmach światowych, w jakich konieczna jest koordynacja wszechstronnie pojętych działań.


Aktualnie absolwenci takich wydziałów bez żadnego kłopotu znajdą posadę u tzw. operatorów logistycznych, jacy zgłaszają zapotrzebowanie na absolwentów z popartym dyplomami wykształceniem w kierunku transportu czy też zarządzania projektami.

Sprawdź, że praktyczna witryna posiada potrzebne informacje, które są cenne - one Cię bezsprzecznie totalnie pochłoną. Kliknij tutaj!

U nich to właśnie wymienieni absolwenci poznają najnowsze systemy zarządzania dostawami. W tamtym miejscu także nowi członkowie personelu dostają możliwość uzyskania wprawy we wdrażaniu oraz nadzorowaniu różnorodnych projektów logistycznych (od strony jakościowej jak i kosztowej).


Inne wiadomości

Jaki pomysł na własną działalność ekonomiczną jest współcześnie opłacalny?

zatrudnienia
Admin: Ministerio de Relaciones Exteriores
Na podstawie: http://www.flickr.com
W nowoczesnych czasach wyjątkowo wiele mówi się na temat przedsiębiorczości. Organy państwowe czynią okazałe wysiłki aby realnie jak w najwyższym stopniu zachęcić ludzi do zakładania prywatnych firm. Powinno się niemniej jednak zauważyć, że ryzyko połączone ze zrezygnowania z stabilnego etatu jest w tym przypadku niezmiernie duże.


W zakres zadań takiego specjalisty wlicza się m.in. wdrażanie i sterowanie projektami logistycznymi na obszarze całego kraju oraz Starego Kontynentu.
2023-02-05 07:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.