Czy zdawałeś sobie sprawę, iż właściwy wybór naciągu tenisowego jest równie ważny jak decyzja o wyborze dobrze dobranej rakiety?

Mnóstwo początkujących graczy nie ma najmniejszego pojęcia, że naciągi tenisowe odgrywają równie istotną rolę jak inne elementy sprzętu. Na dodatek, wielu z nich nie ma również pojęcia o tym, iż omawiany naciąg należy zmieniać. Sprzedawcy w sklepach z akcesoriami sportowymi mają nierzadko powód do żartów, gdy zdarza się, że na świeżo sprzedane rakiety składane są reklamacje z powodu wad naciągu założonego przez producenta. By wiedzieć co robić, musimy zadać na początku kardynalne pytanie: co ile dobrze by było zmieniać taki naciąg? Wszystko zależy od jego rodzaju.
tenis
Admin: Harald Deischinger
Na podstawie: http://www.flickr.com
Są takie, które posłużą nam przez zaledwie dziesięć godzin korzystania z rakiety. Napopularniejszy naciąg - powinien być całkowicie funkcjonalny przynajmniej piętnaście godzin. Dostepne sa też takie, które posłużą nam przez przynajmniej 20 godzin.

Czy ta problematyka przykuła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę obozy jeździeckie, która dotyczy omawianej sprawy, więc na pewno także Cię zaintryguje.

Wybór jednak nie ogranicza się tylko do porównania ceny do okresu przydatności. Niestety nie jest to takie nieskomplikowane (naciągi tenisowe ze sklepu novasport). Jakość, a zarazem wytrzymałość potencjalnego naciągu zależy od podstawowych elementów: szerokości struny oraz surowca z jakiego została wykonana. A z kolei te detale sprawiają, iż całkiem różnie będzie się nam grało w uzależnieniu od wyboru danego parametru.

Aby nie dopuścić do pomyłki, która przyniesie co oczywiste stratę pieniędzy, ale także może nas zniechęcić do gry, udajmy się do różnorodnie wyposażonego sklepu, zatrudniającego kompetentnych dobrze przeszkolonych profesjonalistów, których będziemy mogli zapytać o radę. To nie żaden wstyd - a taka postawa pomoże nam w wyborze.

Inne wiadomości

Jak przekonać dzieci do regularnego uprawiania sportów. Przydatne rady dla zapracowanych rodziców

rolki
Admin: Artur Nowacki
Na podstawie: http://www.flickr.com
Świetnie znane maksymy przypominają, że należy od najmłodszych lat uczyć latorośle dobrych nawyków, tak tych żywieniowych, jak i szeregu innych. Lekarze podzielają tę opinię, dlatego już od dzisiaj warto zachęcać i sześciolatków, i nastolatków do uprawiania sportów.


Gdy w końcu będziemy dysponowali odpowiednimi: rakietą, struna, strojem i samopoczuciem - nie pozostanie nam nic innego jak zabrać się do gry, pilnując mniej więcej ile czasu minęło od założenia poprzedniego naciągu. Aby czas wymiany nas nie zaskoczył, warto w czasie kupowania zrobić sobie małe zapasy (oferta na www na buty tenisowe męskie).
2020-02-06 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.