Noclegi we Władysławowie

Władysławowo to duży port rybacki, popularny ośrodek wypoczynkowy oraz turystyczna baza dla turystów planujących udane wakacje nad Bałtykiem. Miasto położone jest u nasady Mierzei Helskiej – najdłuższego polskiego półwyspu (34 km) oddzielającego zatoki Pucką i Gdańską. Miasto obejmuje trzy nadmorskie kąpieliska takie jak: Karwia, Jastrzębia Góra, Chłapowo i Chałupy, które częściowo leżą na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego[IMG=5226f09ac6f88___DuzyProstokat.jpg|R|W=200|ALT=Baza noclegowa - noclegowa - Najciekawszym budynkiem w mieście jest Dom Rybaka, który posiada wieżę widokową, galerię rzeźby kaszubskiej, wystawę fotograficzną i restaurację. Z górnego tarasu wieży widokowej położonego na wysokości 65 m, roztacza się panorama na przylądek Rozewie, Zatokę Pucką i Mierzeję Helską. Najcenniejszym zabytkiem sakralnym we Władysławowie jest kościół pw. Wniebowzięcia NMP. Wśród władysławowskich obiektów kulturalnych warto wyróżnić: Centrum Pamięci Generała Hallera i Błękitnej Armii mieszczące się w willi w której niegdyś mieszkał generał, Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oraz Prywatne Muzeum Motyli w Domu Rybaka. Na osiedlu Rozewie znajduje się Latarnia Morska wybudowana w XVIII wieku i wyremontowana w XIX w.

Kiedy uznasz, że zaprezentowany w tym miejscu post jest warty zainteresowania, kliknij tutaj, a zobaczysz więcej informacji podobnych tekstów!

We Władysławowie znajduje się również port, którego zachodni falochron pełni funkcję turystycznego mola. Fanów sportu z pewnością zainteresuje Aleja Gwiazd Sportu w otwartym dla turystów ośrodku olimpijskim w dzielnicy Cetniewo. Aleja biegnie od ulicy Księdza Merkleina aż do zejścia nad morze i pokryta jest granitowymi tablicami z gwiazdami na których umieszczono nazwiska sportowców i trenerów. Każdego lata odbywają się tutaj uroczystości dodania nowych gwiazd.

Dumą władysławowskich kąpielisk są szerokie i piaszczyste plaże. Wybrzeże objęte granicami miasta ma długość 23 km i jest bardzo urozmaicone – od plaż pokrytych drobnym, białym piaskiem w głównych kąpieliskach, po kamienistą plażę na Rozewiu. Szczególnie znanym kąpieliskiem są Chałupy - dawna osada rybacka z piękną, szeroką plażą i szkołą windsurfingową. Tutejsze płytkie i spokojne wody są szczególnie korzystne do uprawiania tego sportu. Miejscowość stała się popularna za sprawą przeboju Zbigniewa Wodeckiego „Chałupy welcome to” sławiącego tutejszą plażę nudystów.

Ciekawi Cię opisywany temat? Jeśli tak, to pod tym odsyłaczem znajdziesz podobne pasjonujące informacje, których nie stracisz z pamięci przez długi czas.We Władysławowie odbywają się liczne, interesujące imprezy kulturalne, m.in. Letnie Koncerty Organowe i Kameralne, Jarmark Morski, Majówka połączona z wieloma imprezami towarzyszącymi: Internetowym Rajdem Rowerowym, Zlotem Koniarzy, Zlotem Miłośników Samochodów Terenowych i pokazem latawców, Noc Świętojańska, Rybka we Władku, Kaszubskie Łodzie pod Żaglami i Festiwal Dorsza.Turystów wybierających nadmorskie noclegi przez internet Władysławowo już nie raz zaskoczyło ogromem atrakcji oraz sezonowych imprez.

Na gości przybywających do miejscowości czeka mnóstwo różnorodnych dodatkowych atrakcji, m.in.: Lunapark Sowiński z najwyższą kolejką górską w Polsce, „ciuchcia” kursująca na trasie Władysławo – Jastrzębia Góra, rejsy kutrem rybackim, czy też loty paralotnią z klifu.

Charakterystycznymi elementami krajobrazu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego będącego częścią Władysławowa, są strome klify, malownicze wąwozy, szerokie piaszczyste plaże i bory sosnowe. Na jego obszarze utworzono kilka rezerwatów przyrody, m.in. Dolinę Chłapowską chroniącą nadmorską dolinę erozyjną i ciekawą florę porastającą krawędź Kępy Swarzewskiej. Park dysponuje wspaniałymi warunkami do uprawiania windsurfingu i żeglarstwa przybrzeżnego, zarówno na otwartych wodach morza, jak i w Zatoce Puckiej.

Inne wiadomości

Kierowca samochodu ciężarowego - zawód dość kosztowny, lecz w pełni opłacalny!

Wybór
Admin: Felix Padrosa Photography
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bardzo wiele słyszy się o kierowcach tirów, którzy bywają wiecznie w trasie, no a ich żony czy też dziewczyny oczekują ich z mocno zapartym tchem. Zawód ten nie tylko jednakże kojarzy się z tak naprawdę wiecznym "byciem w drodze", jednak także wraz z sporymi sumami pieniędzy, które takiego typu kierowca dostaje.
Na podstawie: Internetowa baza noclegowa ruszajwpolske.pl
Admin: Ruszajwpolske.pl
2020-08-01 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.