Jak najlepiej przygotować się do triathlonu? Najbardziej istotne to dobrać odpowiedni plan treningowy

Wiosna już bardzo blisko, zaczyna się sezon, wskutek czego przyszedł czas na planowanie odpowiedniego treningu. Co powiesz, aby w tym roku zrobić coś fajnego, na przykład plan treningowy triathlon? Taki trening powinno się zestawić pod konkretne starty. Musisz o wszystkim dokładnie pamiętać, albowiem przygotowanie się do takiego biegu to w rzeczywistości konkretna sprawa, której musisz się kurczowo trzymać od początku do końca.

kolarstwo
Admin: gabrielvilela
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie ulega kwestii, kluczowy jest dobry plan, bez niego nic nie ma tak naprawdę nic i z niczym nie możemy porządnie ruszyć. Musisz zatem odpowiedzieć sobie na kilka ważkich pytań, a potem rzeczowo zabrać się do treningów. Potrzebny czas od roztrenowania do najistotniejszego startu, do 34-35 tygodni treningów, które są oczywiście podzielone na kilka mniejszych etapów. Każdy z nich ma więź z naszym celem, konstrukcją formy, a w konsekwencji na świetne przygotowanie się na ostateczny (i wielki dla nas) dzień zawodów. Wiele osób frapuje się nad sprawą, jak mnóstwo czasu powinno się przeznaczyć na trening. Całokształt zależy głównie od tego, jaki dystans chcesz przejść.

Hej, sprawdź to (https://klubtanca.pl/szkolenia-i-kursy/kurs-na-instruktora-rekreacji-w-tancu-towarzyskim/), jeśli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej niesamowitej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo użyteczna.Należy mieć na uwadze, iż takie zawody odbywają się na kilku odległościach. Najkrótsze z nich to supersprinty, najdłuższe zaś to tak zwany dystans Ironman. Od wyzwania, które przed sobą budujemy zależy głównie ilość godzin, jakie trzeba będzie poświęcić na przygotowania. Jeśli marzysz, aby tylko ukończyć triathlon trening to bezproblemowo zmieścisz się w czasie 8-godzinnego treningu. Jeśli jednak aspirujesz walczyć o lepsze czasy, to musisz przemeblować swoje życie, gdyż od tej chwili najistotniejsze są treningi. Kiedy zdecydujesz, ile średnio jesteś w stanie poświęcić czasu na treningi, to możesz zacząć planować bardziej szczegółowo. Połowę czasu tygodniowego powinieneś poświęcić na rower, bo to najdłuższa część triathlonu. W tej części jednocześnie jesteś w stanie najłatwiej urywać kolejne minuty od finalnego czasu.

Nogi muszą być odpowiednio przygotowane, jeśli tak nie będzie, to po zejściu z roweru nie będzie już szans powodzenia na bieganie. Pozostały czas, to 30% biegania i 20% pływania. Na przykład, jak poświęcasz na treningi 10 godzin, to pięć poświęć na trening kolarski, trzy godziny na bieg i dwie godziny w tygodniu na pływanie. Tak przygotowany dobry plan treningowy może uczynić cuda, choć różnie mogą być one określone. Przecież większa część z nas chce zwyczajnie ukończyć triathlon, nie myśli o jakichś laurach i uhonorowaniach. To więc marzenie jest jak najbardziej rzeczywiste. Dlaczego by zatem nie spróbować go zrealizować właśnie w najbliższym czasie?
2020-02-14 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.