Młodzi sportowcy stanowią różnorodną grupę i mają specjalne wymagania

Młodzi sportowcy wykazują szczególne zapotrzebowania w trakcie uprawiania sportów. Ponieważ ich ciała nadal się rozwijają wymagany jest dostęp do niestandardowych programów szkoleniowych, swoistych dla ich wieku. Witaminy, wyposażenie i opieka medyczna powinny być także indywidualnie wyselekcjonowane.
sport - krajobraz
Admin: ㄚ亮
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli zaakceptujemy fakt, iż układ kostno-stawowy przechodzi przez określone fazy nierównomiernego przyrastania, będzie w pełni jasne, dlaczego dzieci i młodzież – mimo często bezproblemowego powrotu do zdrowia - są bardziej narażeni na wypadki. W związku z tym, widząc u nich stabilizator na kostkę czy stabilizator kostki nie bądźmy zdziwieni. Pomimo tego, że młodzi sportowcy nie stanowią po prostu mniejszej wersji dorosłych sportowców, to również powinni podlegać swoistej ochronie. Stabilizator na kostkę przyda się bez względu na dyscyplinę sportu. Mając także na względzie różnice w koordynacji, bądź też rozbieżność siły i wytrzymałości, na najmłodszych sportowców powinno się zwrócić szczególną uwagę. Jest to ostrzeżenie skierowane głównie w stronę rodziców, którzy planują posłać swoją pociechę na zajęcia sportowe. Zanim maluch zacznie trenować, wyposażmy go w stabilizator na kolano lub stabilizator kostki, ponieważ nigdy nie wiadomo, w którym momencie może okazać się niezbędny. Jeżeli troszczymy się o bezpieczeństwo dziecka - stabilizator na kostkę powinien być stałym elementem wyposażenia małego sportowca. Polecamy


Inne wiadomości

Kanie Helenowskie oferują wspaniałe spędzenie wakacji

jazda konna
Admin: Sarah_Ackerman
Na podstawie: http://www.flickr.com
W okresie wakacyjnym nierzadko zjawia się sporo przeróżnych ofert na wypoczynek, przez to potrzeba się zastanowić, co będzie najlepsze dla nas.
Żeby zagwarantować najlepszy początek i dobre rezultaty w trakcie treningów, zauważajmy nawet na najsłabsze zapowiedzi kontuzji. Nie zawsze dziecko potrafi je nazwać, więc bądźmy czujni i roztropni.
Więcej na stronie
2023-02-06 07:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.