Kilka informacji na temat regionu Podlasia, wykaz najbardziej popularnych jego turystycznych atrakcji.

Pod koniec ubiegłego wieku przy podziale administracyjnym, jaki się dokonał w Polsce, zostało utworzone województwo podlaskie. Aktualnie zajmuje ono ponad 20 tysięcy kilometrów kwadratowych, co wynosi około 6,5 procent powierzchni naszego kraju.
wakacje - obrazeczek
Admin: Harco Rutgers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Województwo to jest położone w północno-wschodniej części kraju, a jednym z jego najważniejszych atutów stała się przepiękna, miejscami nie naruszona przez ludzi przyroda. Natomiast nie ma tam żadnych większych skupisk fabryk, co z kolei skutkuje bardzo czystym powietrzem bez skażeń. Rejon Podlasia, do niedawna jeszcze traktowany przez urlopowiczów nie do końca przychylnie, obecnie stał się bardzo chętnie wybierany przez ludzi szukających ciszy, spokoju i kontaktu z naturą.

Masz chęć poszerzyć swą wiedzę i przeczytać kolejne posty na ten temat? To świetnie - kliknij zatem na łącze do strony (https://calus-p.pl/87-stojaki-rowerowe-ze-stali-nierdzewnej-) i przejdź do interesującej strony.

Na pewno magnesem który przyciąga turystów jest dziewicza Puszcza Białowieska, która jest jednym z ostatnich miejsc tego typu w Europie. Na dzień dzisiejszy jest ona prawnie chroniona przed zbyt dużą ingerencją ludzi, na jej terenie znajduje się wiele ciekawych miejsc, ścieżek dydaktycznych i pomników przyrody.

Ale wypoczynek na Podlasiu to nie jedynie Puszcza Białowieska, chociaż ona stanowi główną atrakcje tego regionu - wejdź jeżeli interesuje Cię wypoczynek na Podlasiu. Bardzo popularne również są spływy kajakiem uroczymi podlaskimi rzekami, w czasie jakich podziwiać można całą fantastyczną przyrodę. Dość dużo jest także różnego rodzaju muzeów, które pokazują między innymi skarby tego regionu, a dla dzieci otwierane są różnego rodzaju parki dydaktyczne i rozrywkowe. Dużo do obejrzenia znajdą też miłośnicy militariów i zabytków, na Podlasiu jest wiele atrakcji tego typu, które przyciągają coraz większą ilość turystów.

W opublikowanym na tej stronie artykule są fascynujące treści, ale sprawdź również, co jest w najnowszym linku (https://calus-p.pl/46-stojaki-na-rowery-spirala-spiralne-/133-stojak-rowerowy-spirala-c.html). Śmiało zwyczajnie go kliknij!

To wszystko spowodowało, że w ostatnim czasie bardzo rozwinęła się baza noclegowa tego miejsca. Mieszkańcy Podlasia dostrzegają możliwości, które daje zainteresowanie miejscem, w jakim mieszkają, i dlatego też dokładają starań, aby je wypromować na różnych płaszczyznach, nie tylko turystycznych.


Inne wiadomości

Z jakiego powodu warto pojechać współcześnie w góry

orawka noclegi
Admin: Michela Simoncini
Na podstawie: http://www.flickr.com
co koniecznie należy mieć na uwadze organizując podobny wyjazd?


Góry to cudowne miejsce, znakomite dla miłośników aktywnego trybu życia. W Polsce posiadamy do wyboru parę pasm górskich, wyższych lub niższych, z tego względu każda osoba z pewnością będzie w stanie bez dużych problemów odszukać coś rzeczywiście stosownego dla siebie.
Na przykład coraz bardziej rozwijają się medyczne usługi, na przykład działająca w Białymstoku klinika in vitro przyjmować już zaczyna pacjentów z całej Polski - .
2020-02-07 07:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.