Wędrówki po Wrocławiu jakich nie doświadczysz na co dzień

Przybyłeś do Wrocławia i nie wiesz, co ciekawego można tu zrobić? A może jesteś mieszkańcem i chcesz dokładniej poznać rodzinne miasto? W tym tekście poznasz kilka idei na odkrywanie Wrocławia.

Szlakiem wrocławskich krasnoludków

wrocławska starówka
Admin: Maciek Lulko
Na podstawie: http://www.flickr.com
Krasnale to jedno z atrakcji Wrocławia i już na dobre zakorzeniły się w mentalności mieszkańców. Skąd przybyły? Funkcjonuje w obiegu sporo opowieści, ale jedna z teorii głosi, że krasnale pojawiły się we Wrocławiu już w latach 80 dwudziestego wieku.

W owaym czasie na elewacjach zaczęły pojawiać się malunki z wizerunkiem krasnoludka: wyszczerzony skrzat w pomarańczowym nakryciu głowy, z kwiatkiem w ręce. Dzieła te były efektem ruchu znanego jako Pomarańczowa Alternatywa, który za pośrednictwem żartu i krasnali ścierał się z problemami komunistycznych czasów. Aktualnie we Wrocławiu jest ponad 300 krasnoludków. Zachęcamy wszystkich by zaplanować tak wycieczki po Wrocławiu, by znaleźć możliwie jak najwięcej gnomów- eko-tur. Kilka grup mogłoby nawet rywalizować między sobą o jak największą ilość zlokalizowanych skrzatów. http://ekotur.wroclaw.pl/cennik-wycieczek.html
Miasto 100 mostów

Wrocław znany jest z tego, że ma masę mostów. To także super pomysł na wycieczkę po Wrocławiu. Polecam wiosną lub latem, kiedy można wynająć rower miejski. W mieście buduje się coraz więcej ścieżek dla jednośladów, więc jest to super szybka metoda transportu.

Inne wiadomości

Przepiękne miejsca w Polsce? Jest ich bardzo wiele, toteż poznaj propozycje ciekawych wyjazdów na letnie wyprawy

Kraków
Admin: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Większość z nas rozważając wyjazd na urlop bądź choć na weekend z miejsca zastanawia się nad kierunkami poza granicą. A urokliwe, polskie miasta? Nie za często o nich myślimy, co jest dużym błędem, bowiem Polska skrywa w sobie wiele niesamowitych zakątków i atrakcyjnych miast, jakie powinniśmy odwiedzić wraz z bliskimi.


Wycieczka statiem po Odrze

Polecam wybrać się w rejs statkiem. Jest co zwiedzić, szczególnie na trasie między Ostrowem Tumskim a wrocławskim ogrodem zoologicznym. Można też wypożyczyć łódź motorową. Ja sam wybrałbym kajak – dużo ”wolności” oraz przy okazji trening gratis.

Wycieczki dla amatorów kuchni

kamienice na wrocławskim rynku
Admin: Ashlynn Pai
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co jakiś czas organizowane są tripy po restauracjach. Wrocławską kuchnię niezmiernie trudno jest zdefiniować, ponieważ jest to miejsce wielu tradycji, na które oddziaływały różne kulinarne zwyczaje. Warto więc poznać jak najwięcej smaków, a na pewno spróbować rzemieślniczego piwa. Miasto może i nie ma już browaru Piast, ale próżnię piwną skutecznie wypełniły piwka z małych browarów.
2018-06-22 04:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.