Definicja trwałych środków, która zdefiniowana jest w art. 3 ust. 1 pkt 15 ustawy o
rachunkowości, definiuje, iż trwałymi środkami są rzeczowe trwałe aktywa, zrównane z nimi, o określonym okresie użyteczności ekonomicznej dłuższym niż rok.

Admin: OTA Photos
Na podstawie: http://www.flickr.com
Muszą być zdalne do wykorzystania, stosowanie na potrzeby jednostki. Jeżeli tego typu wszystkie warunki będą spełnione, to znaczy, iż dany składnik majątku jest uznawany za trwały ośrodek.

Admin: superscheeli
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sport i rekreacja są najskuteczniejszymi metodami na odsapnięcie po trudach dnia codziennego. Niektórzy uczestniczą w grach zespołowych po robocie. Ale niestety nie każdy może sobie na to pozwolić, gdyż nie każda firma wynajmuje dla pracowników boisko. Dodatkowo do dyscyplin sportowych takich jak koszykówka czy siatkówka potrzeba kilku lub nawet kilkunastu osób. I tu się pojawia kłopot, bo nie każdy może sobie pozwolić na zebranie takiej ilości zawodników.
Jak więc chodzi o tego typu środki trwałe
ewidencja jest przeprowadzana w wielu firmach. Ważne także jest to, że w ustawie o rachunkowości nie zdefiniowano, ile powinna wynosić wartość
składnika majątkowego, żeby był on środkiem trwałym.
Znaczy to po prostu, że dla celów rachunkowych również składniki majątkowe o niewielkiej wartości, co oznacza, że mogą to być kalkulatory, także mogą być wprowadzone do ewidencji środków trwałych, oczywiście jeżeli spełniają wspomniane wcześniej warunki. Jak zaś mowa o dochodowym podatku, to ustawodawca udzielił zgody na to, żeby od składników majątku, jakich wartość początkowa nie jest większa niż trzy i pół tysiąca złotych nie robić odpisów amortyzacyjnych.
W tego rodzaju okolicznościach wydatki poniesione na ich nabycie to koszt zyskania przychodów w miesiącu dania ich do wykorzystywania.
Na pewno zda Ci się łącze (
http://inoffice.pl/centrum-biznesowe-chmielna/), jeżeli ciekawią Cię przedstawione w tym poście wątki. Na kolejnej stronie znajdziesz ich o wiele więcej.
Bierze się to z konkretnych przepisów prawnych.