Gdy potrzeba nam samochodu zastępczego w Rzeszowie wiele wypożyczalni samochodów oferuje nam usługi

Auto jest dla wielu osób niezbędnym środkiem lokomocji. W przypadku, kiedy po kraks nasze auto zostaje na pewien czas unieruchomione, posiadamy sposobność skorzystać z pojazdu tymczasowego.

białe auto
Admin: Farrell Small
Na podstawie: http://www.flickr.com
Auto zastępcze Rzeszów jest zagwarantowane, kiedy staramy się o nie z tytułu OC sprawcy wypadku (więcej informacji). Przejściowe auto, lub zwrot kosztów za transport jest nam zapewniony na podstawie kodeksu cywilnego, na bazie jakiego ubezpieczający jest zmuszony do zapłacenia normalnych efektów szkody. Zarówno w przypadku pozyskania pojazdu tymczasowego z tytułu OC lub AC pojazd ten nie przysługuje nam nieskończenie długo.

Z reguły TU gwarantuje nam auto na tyle dni ile potrzebujemy na naprawę, albo zakup nowego samochodu jeśli tamten został do reszty uszkodzony. Jeżeli zwlekamy za długo i lekceważymy tą kwestię, po wskazanym w umowie okresie samochód zostanie nam odebrany.

Inne wiadomości

Potrzebujesz transportu, musisz dowieźć wiele osób w określone miejsce – zobacz, jak to uczynić

autokar
Admin: Graham Richardson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chociaż w dzisiejszych czasach prawie każdy mieszkaniec Polski posiada auto (to już nie czasy PRL-u, kiedy posiadanie Fiata 126p było czymś wyjątkowym), pojawiają się sytuacje, w których jest to niewystarczające. Kiedy 5 siedzeń to zbyt mało. Gdy potrzebuje się samochodu większego, które będzie w stanie pomieścić kilka lub kilkanaście osób. Co wtedy uczynić?


Przed wypożyczeniem pojazdu zastępczego warto złożyć w towarzystwie ubezpieczeniowym sprawcy odpowiednie oświadczenie, że zamyślamy skorzystać właśnie z takiego rozwiązania. Żeby nie ustalono, że chęć najmu auta tymczasowego jest nieuzasadniona, powinno się naświetlić, że pojazd jest nam niezbędny, ponieważ służy nam np. do dojazdu do pracy, lub dowożeniu latorośli do szkoły.

Umowa ubezpieczeniowa autocasco jest świadomą umową cywilną i jej okoliczności formułują strony ją zawierające. Jeżeli w umowie założony został taki zapis, przysługuje nam bezpłatny wynajem pojazdu zastępczego. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie proponuje pojazdy tymczasowe różnej klasy. Trzeba również zaakcentować, że jeżeli z winy ubezpieczyciela nie otrzymamy należnego samochodu, który należy nam się z polisy autocasco, możemy wynająć auto (polecane) na własny koszt i ubiegać się o zwrot wydatków.

pomoc drogowa
Admin: Simon_sees
Na podstawie: http://www.flickr.com
Możemy po zameldowaniu szkody ubezpieczycielowi udać się do wypożyczalni, gdzie dostarczymy tylko numer szkody i numer ubezpieczenia sprawcy kraksy. Wtenczas wypożyczalnia dokona wszystkich formalności i w naszym imieniu rozliczy się z firmą ubezpieczeniową. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, żeby cena wynajmu odpowiadała przeciętnym kosztom w regionie, bo ubezpieczający jest w stanie odmówić pełnej refundacji najmu auta.
2022-04-01 09:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.