Gdzie nabyć pudełka

Zaczynając swoją działalność przychodzi się zmierzyć z tematem zaopatrzenia.
Rzecz jasna istotny jest idea, ale towar należy dostarczyć. Na co zwrócić uwagę, by koszty pojedynczych opakowań nie były wysokie?

pudełko
Pamiętajmy że cena musi mieć znaczenie, ale nie rozstrzygające. Gdy wybierzemy pakowanie naszych wyrobów w tanie opakowania, wtedy występuje duża szansa że przedmiot zostanie naruszony podczas przewożenia.

Poza tym pamiętajmy, że tak naprawdę pierwsze spotkanie z naszym wyrobem ma miejsce przy otwieraniu opakowania. Ludzie ekspresowo wyrabiają sobie opinię po pierwszym kontakcie wzrokowym dlatego dobrze wybrane opakowanie to sposobność na to, by stworzyć dobre wrażenie. Weźmy np. sytuację gdy np. jubiler sprzedaje swój towar i daje go w najzwyklejszy ciemny karton. Jeżeli ten sam towar zostałby włożony w ładne opakowanie z logo, wtedy spostrzeżenia kupującego można by określić jako o wiele bardziej pozytywne.

opakowanie-1
Skoro już wspomnieliśmy zagadnienie pudełek, to w jakim miejscu szukać pudełek, gdy np. potrzebne nam są opakowania na pizze? Zasada najważniejsza - najlepiej składać duże zamówienia. Zasady ekonomii są oczywiste. Jeśli decydujemy się na zamówienie kilku sztuk to ich wyprodukowanie będzie droższe. Jeśli zamawiamy od razu kilka tysięcy, to cena za sztukę będzie mniejsza. Przez to najlepiej składać zamówienia rzadziej, ale kupować więcej.

Jak znaleźć producenta opakowań? Istnieje duża szansa, że w naszym województwie jest producent - produkcja pelletu - najlepiej potwierdzić w panoramie firm. Przeważnie wielkość i typ zamówień jak choćby rozmiary opakowań można ustalić bezpośrednio z producentem, dlatego dobrym pomysłem jest przejechanie się do siedziby wykonawcy i ustalenie wszystkiego na miejscu.

pudła
Drugim możliwym źródłem jest oczywiście internet. Łatwo można tam znaleźć adresy hurtowni ale i dystrybutorów. Następnym krokiem jest złożenie zapytania. Należy napisać co w zasadzie potrzebujemy, jakie opakowania, czy to powinny być opakowania do cateringu czy innego rodzaju. Poza tym warto zadeklarować, ile chcemy kupować miesięcznie. Przez to otrzymamy dokładniejszą ofertę i lepiej poznamy ceny naszego zamówienia.

Przy starcie współpracy należy zwracać uwagę na jakość i podejście producenta. Jeśli okaże się że spełnia on nasze oczekiwania, to najlepiej tego typu współpracę kontynuować. Jeśli liczba naszych zamówień będzie wzrastać, jest spora szansa, że z czasem łatwiej przyjdzie nam negocjowanie cen. Cel jest tu oczywisty - chcemy osiągnąć jak najniższą cenę za pojedyncze pudełko. Będzie to dość trudne na początku, ale z upływem czasu - gdy nasza firma będzie rosnąć, będzie to osiągalne. W końcu sumarycznie opakowania stanowią istotną część produkcji. Liczy się najbardziej sam towar, ale tematu opakowania nie ma sensu spychać na dalszy plan.
Admin: S.S.
2023-02-14 07:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.