Co jest koniecznym wyposażeniem harcerza? Czego potrzebuje dziecko?

Każdy opiekun dziecka chcącego należeć do harcerstwa na pewno zastanawia się jakich rzeczy będzie potrzebować dziecko należące do takiego zgrupowania. Jakie jest wyposażenie harcerzy? Co powinien posiadać harcerz?


.jpg|L|W=169|ALT=doświadczenie|TITLE=organizm]
pas harcerski
Przede wszystkim mundur.

Jeżeli ta publikacja dała Ci do myślenia, to zerknij na omówienie (https://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-poznan), które podnosi zbliżoną problematykę. Tamten post zapewne również Cię zainteresuje, więc kliknij tutaj.

Od tej rzeczy z pewnością trzeba zacząć. Na kompletne umundurowanie składają się się bluza jak również spodnie ZHP. oprócz tego należy mieć pas harcerski. Z pewnością konieczna będzie czapka rogatywka z przypiętą do niej srebrną lilijką. Oznaczenie funkcji wskazuje sznur funkcyjny przywieszony do munduru. Częścią tego typu ubioru jest również chusta, która ma właściwy dla danego szczepu kolor. Typowym dodatkiem dla tego ubioru są także getry w kolorze czarnym z dwoma pasami w kolorze białym. Ponadto, harcerz musi posiadać wygodne obuwie, a do tego musi być ono w kolorze czarnym. Należy posiadać również dodatkowo krzyż harcerski. Na bluzie na pewno nie może zabraknąć odpowiednich plakietek, jakie harcerz dostaje i nabywa w czasie takiej przygody w organizacji harcerskiej. Nowy sklep: pas harcerski.


Harcerstwo z reguły kojarzy się z wyjazdami. Dlatego też potrzebny będzie plecak. Jednak mniejszy na biwak oraz drugi większy na dłuższy obóz (obozy letnie wielkopolska) harcerski. Na takich wyjazdach przydatna będzie finka harcerska, menażka oraz tak zwany niezbędnik, który jest połączeniem widelca, łyżki i noża. Do przenoszenia wody potrzebna będzie z kolei manierka. Nie możemy zapominać o śpiworach, jakie będą przydatne do spania. Każdemu harcerzowi po złożeniu przyrzeczenia harcerskiego przekazywana jest książeczka harcerska. Czytaj więcej: .
. To taki rodzaj legitymacji dla harcerzy. Trochę tego jest, natomiast nie wszystko trzeba mieć od razy. Z czasem z pewnością uda się skompletować całość.
2020-09-02 20:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.