Atrakcje we Wrocławiu

Wrocław to najczęściej pomijany obszar naszej ojczyzny. Wrocławiu od paręnastu lat prężnie się rozwija i zapewnia gościom coraz to więcej atrakcji, jakie wzbogaca ciekawa architektura. Zobaczcie, które miejsca polecamy zobaczyć we Wrocławiu! Zaczniemy dosyć tradycyjnie, od Starego Miasta. Stare Miasto we Wrocławiu to miejsce magiczne.Odnowione kamienice, ciasne, klimatyczne ulice powodują, że Stare Miasto we Wrocławiu jest współcześnie jednym z piękniejszych w naszym kraju. Jednak w czasie spaceru polecamy kierować uwagę na kilka najistotniejszych zabytków Starego Miasta.


Wrocław
Admin: Marcin Raczkowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Brama Krakowska jest to brama pochodząca z XIV stulecia. Do dziś strzeże wstępu na Stare Miasto . Jest ona uważana za symbol historycznego Wrocławia. Utrzymana jest w kierunku gotyckim, jednak odnajdziemy w niej także fragmenty reprezentatywne dla okresu na Placu Zamkowym. Postawione dziesięć kamienic na Placu Zamkowym to też element godny uwagi. Socrealistyczne czynszówki współcześnie zyskują nowy blask, z kolei ich specyficzne i równe rozstawienie na jednej z krawędzi placu stawowi ciekawy układ urbanistyczny wzbogacony ciekawymi fragmentami architektury.

Spodobał Ci się ten wpis? Jeśli tak, to niewątpliwie sprawi Ci radość wiadomość, że inny tego rodzaju artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz tekst (https://www.naturalhotel.pl/atrakcje).

Jeśli zastanawiasz się co zobaczyć we Wrocławiu, nie możesz pominąć zamku. To istna perła we Wrocławiu. Odrestaurowany zamek aktualnie stanowi wizytówkę miasta. Poza zachodnią elewacją Zamku Królewskiego wskazane jest kierować też uwagę na przeważającą w założeniu wieżę. Jest ona jedną z najdawniejszych budowli na Lubelszczyźnie. Zbudowana już w XIII wieku jest przykładem stylu romańskiego. Odróżnia się ona od pozostałych fragmentów Zamku, które utrzymano w stylu neogotyckim. To niechybnie jedyny przykład Zamku w naszej ojczyźnie o tak ciekawym założeniu. Więcej na


Wrocław
Admin: Wesley Carr
Na podstawie: http://www.flickr.com
Terminal Lotniskawe Wrocławiu. Teraz poznamy kawałek architektury współczesnej we Wrocławiu. Faworyt Polski 2000-2012 nominowany do laurów za najlepszy budynek użyteczności publicznej w głośnym konkursie. Warto tutaj zwrócić uwagę na lekkość obiektu uzyskanej przez jego delikatne kształty oraz jasny kolor, jakie doceniane są przez najważniejszych polskich projektantów. Następnym obiektem wartym uwagi jest tzw. dom jednorodzinny . Plan domku to projekt Dariusza i Tomasza Kozłowskich. Projekt nowoczesnego domu oparty jest na rzucie sześcianu skrytego w walcu.Wyszukaj zatem już dzisiaj noclegi na podlasiu w centrum Wrocławia. W mieście dostępne są hostele i pensjonaty, a wśród nich miejsca noclegowe w przystępnych cenach.
2021-04-29 08:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.