Zagrożenia dla środowiska przyrodniczego, które wynikają z prosperowania kopalni odkrywkowej w Małej Górce.

Niedawno wykryte, duże złoża węgla brunatnego w gminie Miejska Górka wzbudziły mnóstwo kontrowersji wśród mieszkańców tego rejonu. Otóż, do mieszkańców nie dotarły opinie włodarzy gminy, którzy wskazują, że odkrycie tak solidnych pokładów jest dla miasta czymś nadzwyczaj korzystnym. Bardziej aniżeli zalety dla gospodarki i rozwoju rzucają się albowiem w takim przypadku w oczy potencjalne niebezpieczeństwa dla środowiska naturalnego, które wynikają z powstania kopalni odkrywkowej w Małej Górce.

więcej
Mieszkańcy świetnie mają pojęcie o tym, w jaki sposób ma szansę wykazywać to ujemne konsekwencje i dlatego również zabiegają o to, żeby nie doszło do powstania takiej kopalni. Było już parę manifestacji oraz stale podpisywane są petycje dzięki którym można uznać, iż faktycznie powstanie kopalni w tej gminie jest czymś niemożliwym. Mieszkańcy nie chcą zwyczajnie dopuścić do tego, żeby uszkodzone zostało dziedzictwo przyrody nie tylko w ścisłej gminie którą jest Miejska Górka, ale w dodatku posiadają także na uwadze to, iż może się to niekorzystnie odbić na sąsiednich gminach - .

Dotychczasowo więc sytuacja pozostaje bardzo napięta, bo dwie strony przeświadczone są o tym, iż posiadają mocne kontrargumenty.

Gdy przeczytasz publikowany artykuł, to także zafascynuje Cię pomocna witryna, która ma pokrewne dane na ten temat, więc kliknij tu.

Gospodarka w gminie Miejska Górka jest na zadowalającym pułapie i mieszkańcy są przeświadczeni, iż niewskazane jest wybudowanie kolejnej kopalni. Ta kopalnia pozostaje za to przez nich uważana za niebezpieczeństwo, z którym trzeba się zmierzyć. Z tej przyczyny, pisząc do władz miasta oraz do przedsiębiorców od których zależy powstanie kopalni akcentują, że istotne przede wszystkim pozostaje to, iż obowiązkiem jest ochronić środowisko naturalne.

Nie można tego bez dwóch zdań bagatelizować, bo wprost wyznacza to, w którym kierunku mogą w przyszłości potoczyć się spory.

Chcesz poznać coś podobnie interesującego? Ekstra, ta strona www odlewy z pewnością będzie dla Ciebie użyteczna, gdyż znajdziesz na niej sporo tego typu informacji.

Tych sporów było już bowiem wiele w naszym kraju i w wielu przypadkach nie kończą się one dobrze. W obliczu takich sporów będzie mieć się kontakt z różnymi emocjami, a w takiej sytuacji ciężko o właściwy osąd sytuacji.

Należy więc śledzić, w jakim kierunku pójdzie sprawa z budowaniem kopalni odkrywkowej w gminie Miejska Górka, bo pewne będzie to, że jakakolwiek ze stron sporu nie będzie chciała się poddać. Sytuacja jest znacznie bardziej napięta, a podjęcie decyzji będzie zależeć od władz Miejskiej Górki.
2019-03-18 10:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.