O jakich rzeczach powinno się pamiętać przed podróżą do Tajlandii?

Tajlandia należy do państw bezpiecznych dla turystów, nie mają miejsca tu wyjątkowe zagrożenia przestępczością. Warto jednak zwrócić uwagę, szczególnie w motelach, na to gdzie przechowujemy kasę, sprzęt fotograficzny oraz dokumenty. To standardowe środki ostrożności, ale są także zasady szczególne jedynie dla kraju takiego jak Tajlandia, o jakich powinno się pamiętać wybierając się tam na wakacje.

Tajlandia
Admin: VnGrijl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co najważniejsze, każdy posążek Buddy uważany jest w tym miejscu za święty; pamiętajmy zatem, aby nie wchodzić na posąg lub w jakikolwiek inny sposób nie wyrażać braku szacunku. Wycieczki często o szacunku nie pamiętają, co może wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Oglądając świątynie albo inne miejsca obrzędów religijnych miejmy na sobie stosowne ubranie. Nieodpowiednie są pokazane ramiona, krótkie spódnice oraz japonki. Tajlandia (odsyłam do tego serwisu) jest pod tym względem państwem wyjątkowo prawicowym, gdzie nie szanowanie sanktuariów kultu ma możliwość popsuć wymarzone wakacje.

Tajowie z bardzo dużym szacunkiem ustosunkowują się także do rodziny monarszej. Konflikt może spowodować zlekceważenie majestatu króla Tajlandii, rodziny królewskiej oraz dworu królewskiego przez - dla przykładu - porwanie bilonu, na którym znajduje oblicze króla. Jeżeli rozchodzi się o sytuacje konfliktowe to wycieczki do tego kraju nierzadko nie są przygotowane na to, jak dawac radę sobie z tymi zdarzeniami. W czasie konfliktu z Tajami nie wolno podnosić tonu i wrzeszczeć, ponieważ uważane bywa to za wyznacznik słabości i nie doprowadza do usunięcia konfliktu, a tylko pogłębia sytuację. Za każdym razem starajmy się więc ułagodzić atmosferę miły słowem.

tajlandia
Admin: VnGrijl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie na miejscu bywa też rozmawianie podniesionym głosem lub spieranie się np. o koszt towaru w czasie zbijania ceny podczas zakupów częstych w wakacje. Tajlandia to państwo, gdzie głowa to najcenniejsza oraz najważniejsza (najświętsza) część człowieka, dlatego też powinno się wystrzegać dotykania głowy Taja, także dzieciaków. Warto o tym pamiętać, podobnie jak powinno się uważać podczas wycieczki taksówką – zawsze powinno się wyjść z inicjatywą o włączenie taksometru albo wynegocjować przed zapoczątkowaniem kursu koszt za przewóz.
2022-09-04 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.