Jakiego rodzaju zadaniami zajmuje się merchandiser? Jak można zostać takim specjalistą? Co należy umieć?

Wiele nazw profesji wzięło się u nas z angielskiego, tak więc niekiedy nie do końca wiadomo, o czym mowa. Może tak być przykładowo z określeniem merchandiser, o jakim opowiemy w tym artykule.


Tego rodzaju osoba zatrudniona jest najczęściej w produkcyjnej branży, a również w firmach dystrybucyjnych.
merchandiser
Admin: Amy
Na podstawie: http://www.flickr.com


Najważniejsze zadania takiego pracownika to przede wszystkim ekspozycja towaru, organizacja akcji promocyjnych, a wszystko to konsekwentnie ma zwiększać sprzedaż. Osoba pracująca na tym stanowisku powinna odznaczać się indywidualnymi predyspozycjami, powinna wiedzieć, w jaki sposób wpływać na poprawę sprzedaży określonych produktów.


giełda
Admin: US Department of Education
Na podstawie: http://www.flickr.com


Na pewno nie jest to łatwe zadanie, szczególnie iż aktualnie istnieje znacząca konkurencja generalnie na każdym froncie. W tym celu, dla usprawnienia swoich kwalifikacji, taki specjalista musi ciągle się kształcić, a najlepsze do tego celu są liczne szkolenia oraz kursy (Kursy dla operatorów wielozadaniowych nośników osprzętów) z tej dziedziny wiedzy. Dla osób, jakie planują iść na studia mamy złe wieści, bo nie ma w sumie jeszcze takiego kierunku, jaki uczy w takim zakresie, jednak można studiować dość zbliżone dziedziny, tj. zarządzenia, handel czy marketing.


To z pewnością jest pomocne w tym zawodzie, takie osoby ponadto lepiej poradzą sobie na tym stanowisku, gdyż mają wiedzę, jaką mogą wykorzystać każdego dnia.
Merchandiser powinien na pewno cechować się wyobraźnią przestrzenną, zmysłem estetycznym, ponadto powinien być kreatywny, spostrzegawczy. Najlepiej jak szybko będzie kojarzył fakty, dzięki czemu pozyskać może niezbędne informacje. Poza tym powinien dostrzegać mechanizmy, które kierują klientami, a później umieć je wykorzystać.
2023-05-06 07:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.