Samotna ekspedycja górska

Warto podróżować samotnie. Nie ma znaczenia czy jesteś niewiastą, czy facetem, ile masz lat i jakie jest twoje doświadczenie. O ile czujesz, że na twojej drodze chcesz samotności, po prostu zrób to i odważ się wyruszyć samemu.

sprawdź więcej tutaj
Admin: sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Łatwo mówić, ale w jaki sposób się do tego przygotować? Jak rozpocząć swą samotna przygodę, kiedy do chwili obecnej podróżowało się tylko w grupie? Poniżej rady, jakie mogą w tym dopomóc. Odnoszą się one do górskich wędrówek, jednakże większość z nich możesz bez problemu stosować również w trakcie podróżowania po obcym państwie.

Nie bój się podróżować w pojedynkę, jeżeli czujesz, że to lubisz i tego pragniesz, że leży to w twojej naturze. Jeżeli odkryjesz, iż podróżowanie w obecności innych nie przynosi ci radości, a wręcz męczy, zwyczajnie spróbuj pójść własnym szlakiem.

Jeśli ten wpis Cię zaintrygował, to też ta optymalna strona będzie dla Ciebie podobnie atrakcyjna zatem kliknij na nią.

Jeśli nie masz żadnej praktyki w samotnych wędrówkach, rozpocznij od prostych i krótkich tras, pomału zwiększając trudności a także odległości. Wprawa przychodzi z czasem i przebytymi kilometrami. Nie wskazane jest skakać na zbyt głęboką wodę. W najlepszym przypadku zniechęcisz się pierwszym niepowodzeniem i przenigdy więcej nie spróbujesz. Jaka trasa jest idealna, żeby spróbować swojej pierwszej, samotnej włóczęgi? Rozpocznij od poznawania ciekawych miejsc w twojej okolicy, nawet jeśli są to proste, nizinne szlaki. Wybierz się tam na weekendową wyprawę z namiotem.

Jezioro w górach
Admin: Jayphen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zabierz lekki namiot jednoosobowy. Kiedy zobaczysz, iż samotne wędrowanie to jest to, co kochasz, wybierz się w niskie góry, przedłużając dystanse i kilometry które pokonujesz.

Zainteresowała Cię ta kwestia? Jeśli szukasz innych informacji, które też okażą się przydatne, kliknij tutaj oraz sprawdź więcej w tej treści (domki-letniskowe.pl/).

Włóż wodoodporne buty north face, włóż do worka katanę przeciwdeszczową.

Zdobywaj wiedzę o miejscu, przez jakie zmierzasz. Nim wybierzesz się samotnie w góry, przestudiuj mapki oraz przewodniki, i porozmawiaj z tymi, którzy tam byli. Naucz się nawigowania z mapą i kompasem. Dowiedz się, jakie przypuszczalne niebezpieczeństwa możesz spotkać w drodze. W kłopotliwych wypadkach takie przygotowanie procentuje. Nie bój się zgubienia, jednakże bądź na nie gotowy. Dobry globtroter to nie ten, który się nie gubi tylko ten, który dysponuje wystarczającym wyposażeniem, zasobem paliwa jak też jedzenia, ażeby móc odnaleźć drogę bez pośpiechu, a w razie konieczności także rozbić namiot by przeczekać, aż mgła zejdzie, a deszcz minie.
2020-11-26 00:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.