Czystość powietrza w Polsce? Zanieczyszczone południe, zdrowa północ

Jak wynika z najnowszych badań w Polsce istnieje określony konflikt między Północą a Południem. Bez obaw, nie ma mowy o żadnej zimnej wojnie, bardziej możemy powiedzieć o konflikcie natury zdrowotnej.


Otóż, gdy sprawdzimy badania zanieczyszczenia powietrza to okaże się, iż na północy naszego kraju mamy najczystsze powietrze, zwłaszcza na Mazurach, zaś w południowej części naszego kraju jest na odwrót – zwłaszcza małopolska i górny Śląsk mają bardzo zanieczyszczone powietrze. Dlaczego tak jest? I jaki to ma wpływ na turystykę?
Mewy
Admin: Karolina Nowak
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wszystkiemu winny przemysł, niestety. Podczas, kiedy na południu znajdują się zakłady i fabryki produkujące zanieczyszczenia, w północnej Polsce spotkamy większą ilość zielonych terenów, a także mniej przemysłu. Dodatkowe walory krajoznawcze, wiele kurortów, czy morze Bałtyckie to kolejne powody, że jest tam po prostu bardziej zdrowo. Nie dziwi więc fakt, iż jeśli przeanalizujemy frazy w wyszukiwarce Google to na przykład noclegi trójmiasto albo apartamenty Sopot - dodaj serwis do stron zaufanych - plasują się bardzo wysoko. Podobnie z innymi miejscowościami nad samym morzem, zdecydowanie świetnie radzą sobie także Mazury. Południe Polski mimo swoich problemów także nie powinno narzekać na ilość przyjezdnych. Taki Kraków jest w rankingach najchętniej odwiedzanych polskich miast.

W czasie, gdy w Warszawie jest wielu przyjezdnych, co wiadome, w końcu w Warszawie jest najbardziej znaczne natężenie różnego rodzaju globalnych firm i instytucji, to stolicę małopolski odwiedzają przeważnie turyści. Kraków dodatkowo dużo zyskuje, kiedy pojawia się w różnego rodzaju rankingach miejsc, które należy zobaczyć. Wysoko jest również Zakopane. Jak widać negatywne wskaźniki nie mają jakiegoś znacznego przełożenia na turystykę. Po prostu, jeśli tam nie żyjemy, a odwiedzamy tylko takie miejsce na wakacje nie zastanawiamy się nad tymi problemami. Bardziej od tego wszystkiego interesuje nas poznanie danego miejsca i wrażenia estetyczne, nie żadne alarmujące wskaźniki.

Jednak, gdyby spytać nie o czas wolny, a o mieszkaniu w takim mieście, to wyniki będą się na pewno przedstawiać zgoła inaczej. Wiadomym jest, iż bliskość takich miast automatycznie powoduje bardziej znaczny ruch z sąsiednich, mniejszych miast (za pracą), jednakże jeśli ktoś posiada wybór zastanowi się bardziej uważnie. Przeanalizuje, ile ma do stracenia i może wybierze północną część naszego kraju jak http://www.eholiday.pl/noclegi-krynica_morska-20573.html, gdzie czystość powietrza ma wpływ na naszą przyszłość, czyli na nasz zdrowe funkcjonowanie za jakiś czas.
2018-06-22 13:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.