Rower – jakie wyposażenie jest z całą pewnością istotne dla Twojej wygody?

Dająca przyjemność jazda rowerem cieszy się naprawdę dużą popularnością. Nie ma się więc co dziwić, że przybywa w naszym kraju ścieżek rowerowych, a w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych i wypoczynkowych tworzone są specjalne szlaki dla miłośników jazdy na dwóch kółkach. Przed wybraniem się na szlaki bardzo dużej części początkujących rowerzystów bez wątpienia przyda się odrobina porad dotyczących prawidłowego wyboru rowerowych opon.


przejażdżka rowerowa
Admin: Eli Christman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na to, czy będziemy poruszać się naszym rowerem bardziej lub mniej komfortowo ogromny wpływ ma dobre ogumienie rowerowe. Ogumienie rowerowe dobieramy w zależności od terenu, na jakim będziemy się poruszać. Inne opony są bowiem potrzebne do jazdy po miejskich ulicach, jeszcze inne będą potrzebne tym, którzy zamierzają jeździć w górach. W terenie podgórskim lub górskim na pewno nie sprawdzą się ważące mało, cienkie opony niemające bieżnika - Na tego rodzaju oponach możemy się natomiast z dużym komfortem poruszać po ulicach w mieście. Pełne piasku lub błota drogi nakładają konieczność stosowania opon terenowych. Mają one dużą szerokość, mają także odpowiedni bieżnik. W przypadku kupna nowych opon powinno się zwrócić uwagę na ich rozmiar.


światła rowerowe
Admin: http://pixabay.com/
Na podstawie: http://pixabay.com/
Większość rowerzystów najmniej uwagi poświęca kołom rowerowym. Zdają sobie sprawę z ich istnienia dopiero wówczas, gdy koła obracają się coraz ciężej, a do tego wydają dziwnego dźwięki. Tymczasem w trosce o bezawaryjną jazdę po każdej wycieczce należy dokonać kompleksowego przeglądu roweru połączonego z jego starannym umyciem i nasmarowaniem tworzących go elementów. Intensywnej troski potrzebują osie rowerowe. Wszystkie elementy roweru, w tym również osie rowerowe powinno się dokładnie umyć, wysuszyć, a następnie nasmarować niewielką ilością smaru. Do konserwowania hamulców polecane jest używanie smaru w aerozolu, do innych elementów można użyć smaru , który ma stałą konsystencję - wskazówki. Jeżeli użyjemy zbyt dużej ilości smaru, jego nadmiar należy zebrać , wykorzystując do tego celu suchą szmatkę. Po każdej wycieczce sprawdzamy dokładnie stan ogumienia w naszym rowerze. Do czyszczenia naprawdę wrażliwych oraz delikatnych części jednośladu bez wątpienia przyda nam się irchowa ściereczka. Jest ona bardzo miękka. Dzięki temu nie uszkodzić żadnego elementu.
2022-11-30 07:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.